Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 29 évesen, egy főiskolai...

29 évesen, egy főiskolai diplomával mit lenne érdemes még tanulnom (persze, ahol a tandíj sem lenne a csillagos egekben), amivel magasabb/versenyképes keresetem lenne?

Figyelt kérdés
Az idegenforgalmi és szálloda szakos főiskolai diplomámmal úgy érzem, hogy nem jutok semmire. Van ugyan éves állásom, de a nettó 95.000.-Ft-os fizetésnél és jelenlegi "karrier"-emnél többre vágyom.

2015. febr. 28. 16:56
 1/7 anonim válasza:

De mivel szeretnél foglalkozni? Mi érdekel, miben vagy jó?


Vagy tanulj nyelvet és menj el szállodázni külföldre, vagy ha jól ment a számvitel (elvileg tanultatok) és nem áll messze tőled az irodában gubbasztás, akkor pl mérlegképes könyvelő tanfolyam (okj-s) és mehetsz könyvelőnek, vagy bérszámfejtőnek nagy multihoz.


Szerintem azonban ebben a szakmában is, mint sok más helyen végig kell járni a szamárlétrát. Hiába lesz még mellé 3 papírod, ha semmi munkatapasztalatod, a kezdőfizetés ritkán 300.000 nettó, csak te ugye már 29 vagy... ez a baj, ha most még tanulsz munka helyett ugyanúgy egyre idősebb leszel 0 munkatapasztalattal.


Én a médiában dolgozom és annak idején nem is keveset kellett ingyen dolgozni, "gyakornokoskodni", meg olyan árakon bevállalni munkákat, hogy az visszagondolva egy vicc.

2015. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azzal is megpróbálkozhatsz, hogy a saját szakmádon belül váltasz munkahelyet. Testvérem azt csinálta, az első 3 évben kb minden évben másik munkahelyen volt, amíg rá nem talált arra, ahol vagy jó a juttatási rendszer vagy a fizetés, már 6 éve ott dolgozik.

Ha újat szeretnél, akkor a programozást (informatika) ajánlanám. Ha egyetemen tanulod, akkor mellette diák munkaként is jó pénzt kereshetsz + tapasztalatot is szerzel (tudom, ez a diákmunka furán hangzik ennyi idős korban, de nagyon jól fizet).

2015. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt akartam írni, mint az első. :)

Még egy diplomának már semmiképp nem állnék neki. Túl sokáig tart, és túl drága.

Én is ugyanazt végeztem mint te, most Bp-en egy légitársaságnál dolgozom. Nem mondom, hogy a fizetés hú de sok, de azért a tiednél úgy 40 ezerrel több. Ráadásul ez az első munkahelyem, nemrég telt le a próbaidőm, szóval akkora elvárásaim nincsenek (még).

Mivel én se érzem valami jónak ezt a diplomát (már megbántam, hogy erre jelentkeztem, de mindegy), ezért elkezdtem tb és bérügyintézőnek tanulni, amolyan B tervnek. Nagyon érdekel, és hasznosnak is tartom, bérügyintézők meg mindig kelleni fognak. Tervezem majd egyszer valamikor a mérlegképes könyvelőt is elvégezni.


Szóval én a helyedben valami ilyesmiben gondolkodnék. Persze csak ha érdekel ez a terület.


Vagy ha nem Budapesten dolgozol, de van szállodás tapasztalatod és min. 2 nyelvet beszélsz, akár valamelyik 4-5 csillagosban is elhelyezkedhetnél, gyanítom több pénzért. Vagy ha nem is szállodában, de multikhoz is simán felvesznek. Hozzánk is folyton keresnek embereket...

2015. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, az utolsó bekezdésnek az lett volna a lényege, hogy ha nem Bp-en élsz, akkor költözz fel ha van rá lehetőséged, és itt próbálj meg elhelyezkedni.
2015. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Először is köszi szépen a válaszokat :)


Külföldre valahogy nem vágyom, jó lenne itthon érvényesülni. Mostanában gondolkodtam el rajta, hogy nem ezt kellett volna tanulnom, de talán még nem késő. Gondolkodtam a könyvelő tanfolyamon. Nem voltam ugyan a legjobb a számvitelben, de ha ráfeküdnék szerintem belejönnék.


Saját szakmán belül szívesen lépnék, főként arra gondoltam, hogy Pesten kellene szerencsét próbálnom. Én szívesen mozdulnék ki a megszokott környezetből, csak sajnos a férjem nem hiszi, hogy Pesten jobban tudnánk érvényesülni.


Na igen, még egy diploma sokba kerülne, és az sem biztos, hogy el tudnék vele helyezkedni, ha elvégezném (kb. 35 évesen, 0 tapasztalattal...)


Egyelőre az sem lenne rossz, ha a nyelvtudásomat fejleszteném középfokúról felsőfokúra szerintem...

2015. márc. 2. 01:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztosan jobban tudnátok érvényesülni, 1000%.

Én ugyanazzal a diplomával (2001-ben végeztem), kis teketóriázás után (2005-ben) elpályáztam multihoz, akkor 200000-res brutto bérért.

2 év múlva továbbálltam egy másikhoz brutto 360-ért (+47 ezer cafeteria), azóta volt olyan szerencsém, h. folyamatosan növekedett. Most megyek vissza a gyerekek után, korrekció van kinézőben bér terén.

2017. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, h. most durvát írok, de ne hagyd, h. visszahúzzon a férjed.

Ő mivel foglalkozik? Önfoglalkoztató v. alkalmazott?

Kétkezi munkás v. diplomás (ez utóbbit nem hiszem...)?

A fentit nem bántásként írom, de elég 'beszűkült' lehet a látásmódja, h. ennyire nincs tisztában a munkaerő-piaccal, a fővárosi lehetőségekkel.

Nem tudom, mióta kiírtad mi történt (jött a baba?), de kapacitáld a Pestre v. a külföldre költözésre, mert vannak jó állások és jó fizuk!

2017. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!