Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhetnek ingyen munkára?...

Kötelezhetnek ingyen munkára? Kb egy hónap múlva megyek dolgozni, még semmilyen papírt nem írtam alá ( idő kérdése, gyesre megy aki helyett megyek). Célozgattak rá hogy menjek addig gyakorolni, megismerni a leendő munkakörömet, normál munkaidőben.

Figyelt kérdés
Ezzel nincs is baj mert én sem csak úgy bele akarok csöppenni, viszont azt semmiképpen nem akarom hogy úgy járkáljak be teljes munkaidőben mintha már ott dolgoznék. Egy párszor bemennék, de akkor sem teljes munkaidőben, hanem pl délelőtt vagy délután. Hogy hozzam ezt a leendő felettesem tudtára? Nem szeretném hogy azt higyje nem érdekel a munka, de úgy gondolom majd kellően megismerem a feladataim ha munkába állok, és persze nem esne rosszul ez az egy hónap pihenő sem.
2015. márc. 2. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
miért ne? menj szépen be, kérd el a szerződést, olvasd át, ha tetszik írd alá...ha ingyen kellesz, akkor keress másik munkát!
2015. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Holnap reggel bemegyek, remélem már többet fogok tudni. Az biztos hogy nem ingyen kellek (közigazgatásban leszek), de én egy hetet sem szeretnék ingyen bejárni, hiába van az én javamra is. A lehetőséget nem szalasztom el az biztos, mert abból erre nem sok van, és nem is rossz az állás, viszont nem tudom hogy mondjam szépen h köszi a lehetőséget de majd bejárok ha hivatalos lesz és fizetést is kapok.
2015. márc. 2. 22:49
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Úristen, már a közigazgatás is itt tart !?.... akkor semmit sem szólhatnak, ha a Tesco is ezt teszi :-P
2015. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
tescoban nem találsz ingyen dolgozó "próbanaposokat", ők nem engedhetik meg maguknak, hogy ne jelentsenek be valakit
2015. márc. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Főleg, hogy a Tesco sohasem teszi ezt, mert akkor másnap attól zengene a sajtó, hogy a gonosz kizsákmányoló multi ingyen dolgoztatja a próbaidősöket...

2015. márc. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam,egy barátnőm szolt,hogy szülni megy és nincs-e kedvem odamenni a helyére.Persze mivel már majdnem egy éve pályakezdő munkanélküli voltam én örültem mint majom a farkának.Igaz csak heti 3 alkalommal mentem be ingyért "betanulni" egy hónapig.Szintén közalkalmazott lettem.
2015. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De miert kell ingyen? Attol még lehetne fizetni, hogy párhuzamosan jártok.
2015. máj. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Azért ingyen, mert csak 1db pozíciójuk van, és amíg az egyik kollégának fizetnek, addig nem tudnak a másiknak, hiába kellene párhuzamosan egy darabig a betanulás miatt.


És azért akarják ingyen, mert megtehetik, mert túl sok embernek nincs munkája túl régen, így ha Te nem vállalod be ezekkel a feltételekkel, akkor bevállalja 3 másik. Sajnos ez egyszerűen a kereslet-kínálat, elve, amíg van aki megcsinálja, addig hiába van igazad azzal, hogy 1 napot sem dolgozol ingyen, nem sokra mész vele.

2015. máj. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!