Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 8 hónap munkaviszony utánn...

8 hónap munkaviszony utánn már jár valami munkanélküli, vagy még mindig mehetek a fenébe?

Figyelt kérdés

Ez volt az első munkahelyem egyetem utánn,előtte fél évig nem volt melóm,tudtam,hogy akkor nem jár semmi,be se jelentkeztem a munkaügyi központba.Most hó végén jár le a szeződésem sajna nem tudtak hoszabbiítani,anyagi okok miatt(közalkalmazott voltam,de egy projektre vettek fel,annnak vége, új pályázatot meg nem nyerek,a többiekenek se hoszabbítottak akiket velem együtt vetek fel,modták nem a munkánkkal van a gond).Most érdemes lene már így bejelentkezem?

Nem a segélyre pályázok,de hiába küldözgetem az önéltetrjazokat megint,mégcsak be se hítak eddig sehová.pedig azt hittem gyakoralttal már könyebb lesz...:(



2015. márc. 4. 00:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Épp lentebb írta valaki,hogy ha kevesebb,mint 2-3 évet dolgoztál valahol,az "nem számít".Én is attól(is) félek,hogy nem fogják elhinni,hogy nem azért küldtek el,mert valami baj volt a munkámmal...:(
2015. márc. 4. 00:11
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor jár járadék, ha az elmúlt 3 évben van 360 nap jogosultsági idő...vagyis neked nem jár
2015. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Annyi után már nem jár, 2012. óta min. 360 nap kell hozzá. Esetleg önkormányzati segélyt tudsz kérni, de ahhoz is a munkaügyibe kell először menni.
2015. márc. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Frankó...Szóval "tök hiába" dolgoztam 8 hónapig,még mindig nem kapok semmit támogáts,és gyakoltanak se igazán számit,de már pályekzdőnek se számítok mert kilógtam a 180 napból.Hát mit ne mondjak szuper...
2015. márc. 4. 00:30
 5/11 A kérdező kommentje:
bocs a hibáékért,csak idétlenkedik a billentyűzetem...
2015. márc. 4. 00:31
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Előtte 220 nap volt, ahhoz már elég lett volna a 8 hónap munkaviszony. De mióta Viktorkáék ezt is "megoldották", így csak az önkormányzattól igényelheted a 22.800-at, de azt is csak közmunkavállalás fejében. Tehát a 22.800-hoz is először regisztrálnod kell a munkaügyiben, aztán menni az önkormányzathoz, ha ők lesznek olyan kegyesek, és elfogadják a kérelmet, kaphatsz segélyt. De csak addig, amíg nem ugrasztanak a munkaügyitől közmunkára. Amit vagy elvállalsz (bármit, amit ajánlanak), vagy törlik a regisztrációd, és semmit nem kapsz minimum fél évig (fél év után újra lehet regisztrálni). Sajnos csak ennyi lehetőséged van jelenleg.
2015. márc. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elírtam, 200 nap volt a minimum, nem 220.
2015. márc. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiába dolgoztál, hanem fizetésért...

Nem azért kell dolgozni, hogy aztán segélyt kapj, hanem hogy meg tudj élni.

2015. márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezért tettem idézőjelbe...Csak tudod nem olyan vicces utánna megint a nagy semmi...
2015. márc. 4. 23:34
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem a nagy semmin kell ülni, hanem munkát keresni. Ha a megélhetés múlik rajta, akkor akár elmegyek sz@rt lapátolni is, nem pedig sírok, hogy miért nem jár segély...
2015. márc. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!