Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Mond magadról pozitív és...

"Mond magadról pozitív és negatív tulajdonságokat! " Erre hogy lehet számukra megfelelő, elégséges választ adni?

Figyelt kérdés
Legújabban ez a módi a szívatásnak, hogy a munkáltató ilyen xarságokat kérdez a munkakeresőtől. Nem tudom ennek mi értelme, főleg, ha az ember szobalányként szeretne mondjuk dolgozni. De feltehetnek ilyen kérdést is. Milyen számukra kielégíthető, elfogadható választ lehet erre a kérdésre adni, hogy takaríthassam a puccos szállodájukat? Ti mit válaszolnátok, úgy hogy az ne tűnjön önelégült, beképzeltségnek,ne legyen túlzás, de elégedettek legyenek?
2015. márc. 6. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre nincs jó vagy rossz válasz. Valójában csak a reakciódat figyelik, nem azt, hogy mit mondasz. Már ha elég képzett az, aki felvételiztet és nem egy 2 oldalas "Interview for dummies" kézikönyvből kérdez...
2015. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Jól bírod a monotonitást, a szagokat, kevésbé bírod elviselni a rendetlenséget, talán túlzottan is maximalista vagy a munkádban?! :D
2015. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Ez egyáltalán nem "xarság" (én alapból fel se vennélek sehova ha így írsz), azt kérdezhet meg amit akar, nem te teszel neki szívességet a munkáltatónak hogy dolgozol nála.


Amúgy meg légy őszinte, és ne is gondolkozz mikor válaszolsz, nyugodtan mondd el a jellemzőidet, azonnal és közvetlenül. Én elmondtam, hogy erősségem a gyors tanulás és bármibe beletudok tanulni amit csinálnom kell valamint jól tudok csapatban dolgozni, hátrányom hogy szeretek kicentizni és halogatni dolgokat a magánéletemben. De semmi nem fog beképzeltségnek hangzani, ha látják, hogy úgy is van amit mondassz.

2015. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az tulajdonság, hogy mit bírok és mit nem? Itt olyasmit várnak, hogy magadról, a személyiségedről "áradozzál". Pl. mosolygós vagyok, türelmes, kedves, segítőkész meg mittudom én. De szobalánykodáshoz mi kell? Nem elég a fizikum oda? Oké, a vendégekkel evidens, hogy az ember kulturáltan, kedvesen, mosolygósan beszél, de az nem a tulajdonságaimon múlik, hanem azon, hogy ott, ezen a területen szeretnék dolgozni, tehát ha én morcosabb is vagyok, meg tudjam magam játszani, hogy élvezem a másik társaságát és kedves tudjak maradni. Minek kell össze, vissza rákényszeríteni az embereket a hazudozásokra? Majd a munkába állás után megismernek és megtudják milyen vagyok és én is megismerhetem őket, minek kell magyaráznom, hogy mi a jó és rossz tulajdonságom? Főleg a rossz tulajdonságnál őnáluk mi fér bele? Ki tud bármit is szívesen bevallani a negatív oldaláról? Miért hozzák az embereket ilyen kellemetlen helyzetbe? Mire jó ez? Édesanyám annak idején pedagógus volt, 40 évet dolgozott a szakmájában és rengetegszer váltott iskolát, és soha, egyik igazgató sem kérdezett tőle ekkora ba.romságokat, mint amiket mostanában kérdeznek akár egy egyszerű wc takarítótól is. Szánalmas.
2015. márc. 6. 13:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj meg, de ha ennyin így kiakadsz már az is ad egy bizonyos képet a személyiségedről. Mi olyan nehéz ezen, miért szemétség ez? Ennyire nem ismerik az emberek önmagukat, hogy mondjanak pár szót a tulajdonságaikról? És ki késztet hazudozásra, ez a baj, hogy egyből erre gondolsz, hogy neked hazudoznod kell.


Olyan nehéz ennyit mondani, hogy jó a teherbírásom, kreatívan megoldom a problémákat, őszinte vagyok és megbízható, szeretem a rendet és rendesen elvégzem a dolgom, stb... Valami csak jellemző rád.


És nem, nem kell hazudnod, nyugodtan mondd el a negatív tulajdonságodat, mert emberből vagy, biztos van. Ezzel azt tesztelik, mennyire vagy közvetlen. Vágd rá nyugodtan, hogy néha hajlamos vagy kapkodni vagy bármi...

2015. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért, mert ha én őszintén elmondom a negatív tulajdonságaimat, akkor benne van a pakliban hogy nem fogok esetleg azok miatt kelleni és ez az én önérzetemen, önbizalmamon fog csorbítani. Átlagos negatív dolgok vannak, amik szerintem mindenkiben meg lehetnek. Lustaság, türelmetlenség, és ideges típus vagyok, túl reagálok dolgokat. De ezen lehet javítani, csak nem könnyű, de egy állásinterjún ki vallja be ezt szívesen, mert hogy lusta valaki, akkor mit gondolnak, hogy fog dolgozni. Aztán magyarázhatom, hogy a munkára oda tudok figyelni mind ennek ellenére és precíz vagyok,a lustaságom nem hat ki a munkára. Nah ezért nem szeretem az ilyen kérdéseket, mert a negatív tulajdonságokat ki kell magyaráznom, hogy teszek ellenük, de ki az aki nem? Azért jelentkezik az ember egy munkára, mert dolgozni szeretne és pénz kell ahhoz, hogy éljen. A másik kérdésük, hogy miért tartom magam alkalmasnak erre a pozícióra. Ez is egy ba.rom kérdés. Hát miért érzi magát az ember alkalmasnak? Mert valamiből meg kell élni, azért. Ki az aki gyerekkorában arról állmodott, hogy majd felnőttként takarítani, vagy szobalánykodni szeretne? Az nem egy karrier. Valamiért az ember ezt választja de nem fogja senki sem az élettörténetét elmesélni miért alakul így. Tehát az élhetésért akr ott dolgozni, nem azért mert imádja a felmosó moppokat, meg a gumikesztyűket. És szereti a hát és derékfájás esténként. És azért jelentkezik mert reménykedik egy munkában, főleg, ha már hosszú ideje nem tudott elhelyezkedni, örülni tud nagyon is neki és meg fogja becsülni a munkát.
2015. márc. 6. 13:44
 7/14 anonim válasza:
100%

Ha most nem kellesz a negatív tulajdonságaid miatt, később is ugyanúgy kirúghatnak miatta... elkezded a melót, dolgozol 2-3 hónapot és azt mondják szia. Melyik a jobb? Nem kell hazudni egyébként... fordítsd meg a dolgot, legyél kreatív. Próbálj olyan negatív dolgokat mondani amikből jól jöhetsz ki. De ezek a precíz, kreatív stb. ezek már nagyon elcsépeltek, sok munkáltató már lassan hány ezektől a szavaktól. Sablonszöveg. A negatív dolgokra mondd el őszintén amit gondolsz. Hogy nem szeretnél negatív dolgokat felhozni magadról, mert ez egy állás interjú, nyilván mindenki az előnyösebb oldalát szeretné megmutatni és a rossz tulajdonságairól nem szívesen beszél, nehogy ezért ne vegyék fel dolgozni. Neked szükséged van erre az állásra és nem a pénz miatt. A pénz csak egy eszköz a céljaid megvalósításában. Hosszú távú terveid vannak.

Az állásinterjúnak sose az a lényege, hogy te ki vagy és mit hazudsz magadról.. Az a lényege, hogy te képes vagy-e eladni magad nekik. Képes vagy-e röviden és tömören olyan érveket felhozni ami miatt téged akarnak majd alkalmazottnak. És itt nem hátrány ha pl kicsit tisztában vagy a cég hátterével, eltudod-e mondani nekik, hogy miért járnak jobban ha téged választanak. Például értem itt pozitív tulajdonságnak, hogy nem szeretsz pazarolni. Ahogy az öltözködésedben, külsődben kinézel, szereted ha a körülötted lévő dolgok, eszközök, tárgyak is olyanok. Viszont nem szeretsz sokáig tépelődni dolgokon. Próbálod mindig az egyszerűbb utakat keresni, persze ez a minőségen nem változtat. Szóval szerintem valami ilyesmikre kíváncsiak. Remélem tudtam segíteni.

2015. márc. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szobalány

pozitív - alapos vagy, diszkrét, becsületes

negatív - család szerint tisztaságmániás vagy, túl sok időt fordítasz sportolásra, álmodozó vagy

2015. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Negatív példának mondhattad volna a sok rinyálást a semmin.


Ilyen szempontból ez amit csinálsz, szerintem kifejezetten idegesítő egy munkahelyen. Legyen szó takarítóról, boltosról, akárkiről aki vendégekkel foglalkozik, az ne kezdjen el panaszkodni meg rinyálni. Nekem például az a halálom, mikor meló után boltba beugorva mást se hallok, csak hogy neki milyen fárasztó ott ülni 8 órát, meg így szar úgy szar...hát ki a f..szomat érdekli ez? 10 óra munka után nem az minden vágyam, hogy egy idegen ember nyávogását hallgassam, csak végezze a dolgát, és megyek is.


Vagy például egy 5 csillagos szálloda, ami ad a részletekre, annál eléggé imázs romboló tud lenni, ha az alkalmazottak nyíltan panaszkodnak. A szállodában a vendég pihenni akar, jól érezni magát és nem a problémákat hallgatni.

2015. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És ki a jó Isten mondta, hogy rinyálok, vagy ép panaszkodok bárkinek is. Ha nem vetted volna észre ez egy oldal, egy fórum, itt kiírhatod a sza.ros érzéseidet erről az életről, vagy a te gondjaidról, vagy ami ép foglalkoztat. Mi a jó bü.dös sza.rból gondolod, hogy én mit csinálok, miről, kinek beszélek a munkahelyemen? A munkahelyem senkinek nem szoktam, semmiről panaszkodni, főleg egy idegennek nem, semmi közük az én bajomhoz.
2015. márc. 7. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!