Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunkából lehetséges egy...

Diákmunkából lehetséges egy albérlet és önmagam fenntartásához elégséges jövedelmet keresni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 6. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze. De ahhoz olyan állás kell, ami jól fizet. Tehát legyen magas az órabér, és tudjál is eleget dolgozni. Ilyet elég nehéz találni, illetve iskola mellett nem biztos, hogy tudsz sokat dolgozni.
2014. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy átlag diákmunkából nem, jó, ha megkeresel vele 60-70 ezer Ft-ot és, ez heti 40 órás munkával, tehát napi szinten. Ha pedig csak részidős munkát tudsz vállalni pl. tanulás miatt, akkor meg még lehetetlenebb. Az kb. heti 20 óra munka, de nem keresel lófingot sem, 30-40 ezer max.
2014. nov. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*Persze, ha van valamilyen különleges skilled, pl. tudsz programozni vagy jól beszélsz egy ritka nyelvet, akkor igen.
2014. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
informatika karra járok és beszélek finnül :)
2014. nov. 6. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy 40 órás munkával minimum kb. 80-85 ezret megkeresel (iskolaszövetkezet esetén), hiszen a minimálbért meg kell kapnod, és az ilyen óraszám mellett ennyi nettóban.

Egyébként én egy nem szakmai jellegű munkával (nem minimálbér, annál kicsit több) heti 40 órával, kb. felében éjszakával + pár délutánnal + ünnepnapokkal simán kerestem 100-110 ezret.

Most egy programozós helyen vagyok, itt 1300-as órabért fizetnek, ugyan most kezdtem, és még nem tudom, hogy hány órában akarnak majd fizetni, de nem nehéz kiszámolni, hogy ez 180-190 ezer forint körül van heti 40 órában.

2014. nov. 7. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ilyen képességekkel biztos találsz valami jó kis diákmelót :) én "csak" németül beszélek jól, és egy német cégnél ezer ft-os órabérben dolgozom suli mellett részmunakidőben. jobb hónapokban megvan a 100ezer, és mellette suliba is tudok járni,ill. hétvégente tanulni. csak keresni kell!
2014. nov. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, biztos találsz jól fizető munkát.
2014. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" jó, ha megkeresel vele 60-70 ezer Ft-ot és, ez heti 40 órás munkával,"


Havi 21 nap és napi 8 óra esetén 82414 Forintot kell kapnia diákként MINIMUM! Ugyanis 584 a minimum bruttó oraber, ami ugye 490 nettót jelent diák munka esetén.

Az más kérdés hogy ebből meg lehet-e élni...

2014. nov. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy pl bruttó 100 ezer forint havi átlag bér esetén diákként 84000 kerül a zsebedbe. Ugyanúgy bruttó 100 ezer forint esetén de nem diákként foglalkoztatva viszont csupán 65500 Ft kerül a zsebedbe!


Tehát a diák többet kap, mert csak SZJA-t vonnak, 16%, semmi mást. Viszont nincs szabadság, nincs táppénz, nem számít nyugdíjba stb stb. Úgyhogy annyira azért ne irigyelje senki a diákokat.

2014. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!