Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy értékesítőnek mennyi a...

Egy értékesítőnek mennyi a reális alapfizetése? (a jutalékrendszeren kívüli)

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy egy értékesítőnek (főbb feladatkörök : termék menedzsment, árajánlat készítés, üzletkötés irodán belül és kívül) mennyi a reális alapfizetése (az erre jövő eladás utáni jutalékkal nem számolva). (építőipar)

2015. márc. 6. 12:51
 1/4 anonim válasza:

Minimálbér kb 100ezer

+ cégesautó + telefon + laptop internettel és 1% jutalék

Forgalom után.


Szerintem ez az alap, jó lenne ha tudnál valamilyen idegen nyelvet tárgyalás szinten mert akkor az árubeszerzésbe is bekerülsz

2015. márc. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából nem a kezdőfizetés érdekelne, inkább hosszútávon, meddig érdemes nyújtózkodni (persze tudom, hogy ez teljesítmény és cég függő is.)

A paramétereim:

- középfokú végzettség (technikum)

- jól beszélek angolul (részben ezért is vettek fel)

- pályakezdőnek számítok


Amit még kiemelnék, hogy lásd a cég helyzetét. Az általad említett összeg kb. 120%-át kaptam meg nettó kezdőfizetésnek (alapbér) plusz erre jött még +60% támogatás amit viszont csak rövid ideig (kb. 1 évig) fogok kapni. lakhatás stb. céges autót és telefont csak a betanulási időszak után adnak viszont utána magáncélokra is használhatom mindkettőt, nem fogják számon kérni hova és mennyit mentem.


Mivel nagy értékű termékkel foglalkozik a cég van olyan hónap mikor semmit se adunk el és van olyan mikor 3-4 olyan terméket is ami x millió bevételt jelent a cégnek szóval jutalékra támaszkodni nem tudok ezért szeretnék elérni minél magasabb alapfizetést az évek során de ha nem reális mondjuk egy netto 300-as fizetés egy értékesítőnek akkor nem is gondolkodok ilyenben de ha az átlag netto 600-at keres akkor igyekszem én is kiküzdeni a nagyobb összeget (persze csak ha feltűnően nyereségesebb az én munkámmal a cég ergó ha van miért kérnem pénzt)

2015. márc. 6. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Melyik cégnél vagy?

Kb. úgy néz ki a szitu,hogy nettó minimálbér + juti,tehát a jutiból élnek meg.

2015. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Értékesítőknek sosem adnak magas alapbért - miért adnának? Pont az az ösztönzés, hogy termelje az eladást, mert abból kapja a jutalékát.


Amúgy a többi amit leírtál nagyon is korrektül hangzik.


Az egyedüli kérdés, hogy mennyi a jutalékod és mennyi a reális forgalom, amit generálni tudsz havonta. Mert "Jól hangzik," hogy 6,000,000 ft eladást produkálsz havonta, de ha csak 1% a jutalékod akkor az 60,000 ft, bakfitty.

Ha viszont reális egy 40-50 milliós eladást generálni akkor már más a gyerek fekvése.

2015. márc. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!