Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vágyik mindenki alkalmaz...

Miért vágyik mindenki alkalmazotti karrierre? Nem vállalkozni, befektetni kéne inkább?

Figyelt kérdés

Nekem furcsa, hogy valaki azért hajt, hogy 30-40 évig a cégnél dolgozhasson. Hiába kap jó fizetést ugyanúgy ott kell lennie 8-16-ig H-P-ig

Nem inkább abba az irányba kéne elmenni, hogy tőkét felhalmozni, megforgatni, befektetni, hogy a végén ennek a hozamaiból éljünk? Feladva az addigi munkát, végre tényleg azt csinálnánk amit szeretnénk?


2015. márc. 10. 14:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
nem mindenki alkalmas vállalkozónak. magam is javasoltam már ismerőseimnek a vállalkozást, de a többségük nem akarja, mivel ha keveset is keres, de azt fixen megkapja. Nem akarnak bizonytalanban élni. Meg aztán a vállalkozás esetén valóban dolgozni kell a megélhetésért, nem elég végig kávézni a napi 8 órát, miközben effektíve jó ha 1-2 órát tölt hasznosan.
2015. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
akinek saját cége van 0-24ben b×szogatják, jó annak aki 4kor hazamehet...
2015. márc. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Kevesebb felelősséggel jár egy alkalmazotti viszony, 16:00-kor vége a munkaidőnek (jó esetben), van szabadság, táppénz, ünnepnap. Sok vállalkozó dolgozik hétvégén és ünnepnapokon, a betegség bevétel kiesés. Persze az ügyes vállalkozó igyekszik a passzív jövedelemre és önműködő vállalkozásra törekedni, de ez azért nem sokaknak sikerül. Aki pedig állandóan dolgozik vállalkozóként és likviditási gondjai vannak, akkor el kell gondolkodni, hogy inkább adja fel, nem neki való, legyen alkalmazott.
2015. márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek alkalmazott lenni, egyszer volt még az exférjemmel közösen Bt-nk, az után azt mondtam hogy soha többet, vállalkozzon az akinek két anyja van.

A munkaidőt, a pénzt, hogy saját magad főnöke vagy és hogy nem kell más idiótákkal foglalkozni szokták felhozni érvként.


Én viszont azt látom, hogy a vállalkozó ismerőseim sokkal többet dolgoznak átlagban annyi pénzért mint én.

Én munkaidő után hazamegyek és a családdal vagyok, a hétvégéim szabadok, míg van olyan barátnőm, aki a gyerekek ellátása, lefektetése és a vasalás UTÁN éjjel kettőkor ül még le a gép elé, vagy hétvégén. Persze, nekem szabadságot kell kivenni ha mondjuk kedd délelőtt 10-kor kell valamit elintéznem (bár sokszor volt jó főnököm és egy rövid ügyintézésre elengedtek), de összességében ők többet dolgoznak.


Én tudok tervezni, látom előre hogy hónapokig mennyi lesz a fizetésem, tudom melyik napon mennyit kapok (ehhez persze megbízható munkáltató kell), míg a vállalkozó barátnőm lehet, hogy most kétszer annyit kap egy ügyféltől mint én, de a következő hónapban feleaannyit se.

Én nem látom, hogy olyan nagy tőkefelhalmozás lenne rájuk a jellemző, van akik egész jól megélnek (de ők sem milliomosok és keményen dolgoznak), vannak akik meg napról napra küzdenek és nem tudják, hogy jövő hónapban lesz-e elég bevételük kifizetni a gyerek különóráját.


A hülye kollégákkal kapcsolatosan: persze, előfordul, de most is azt látom, hogy a vállalkozó haveroknak sokkal több hülyével kell megküzdeni mint nekem valaha és még el se küldhetik őket a fenébe mert ügyfél, ő fizet. Eddig két munkahelyem volt ahol pocsékul éreztem magam, az egyik helyről 3 hónap után, a másikról 1 év után. Nekem inkább az a cél, hogy olyan helyen legyek alkalmazott, ahová szeretek bejárni és jó a közösség. Szerencsére ez most is sikerült és most ahol vagyok már nyugdíjig tervezek maradni.


Tőlem is kérdezték páran, hogy miért jó könyvelőként irodában gályázni, mennyivel jobb lenne nekem cégek könyvelését saját vállalkozóként végezni és a magam főnöke lennék. Na ez nekem maga lenne a kínszenvedés.

Sokkal többet kellene melóznom, míg nekem kellene a könyvelőprogramot beszerezni, itt az informatikus az orrom elé tol mindent készen. Nem nekem kell a munka után futni, hanem elém teszik. Ahogy írtam kiszámítható a fizetés, jó a csapat. A felelősség a főnökömé, aki aláír, míg vállalkozóként én tarthatnám a hátam mindenért.

A konkrét könyvelési munkát utálom, szerencsére főleg elemzéseket csinálok, amit szeretek. Úgyhogy a munkám 95%-át szeretem, míg ha vállalkozó lennék, akkor a 95%-át utálnám.

Na ezért. :-)

2015. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
4-es vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy tavaly egy műtét miatt egyszerre sokat voltam betegszabadságon, ez alatt a kollégáim elosztották a munkám. Fordítva is szívesen beállok bárki helyett a szabadsága alatt helyettesíteni. Pont ezért szeretek csoportban, jó kollégákkal dolgozni.
2015. márc. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jó volt a történeted olvasni. :)
2015. márc. 10. 15:17
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

4-es jól leírta annyit még hozzátennék, hogy ha nem megy a vállalkozás akkor is fizetned kell keményen a járulékokat, ami sok tízezer forint havonta.

Meg ha mindenki vállalkozó, ki fog dolgozni a vállalkozásokban?

Sajnos nincs mindenkinek pénze az induláshoz, a hitel öngyilkosság, a lakosság csóró, a gazdasági politika nem nyújt biztonságot nem stabil, kiszámíthatatlan.

Vegyük csak a trafikmutyit, hogy nem lehet nyitva non-stop egy üzlet csak ha a tulaj vagy a család áll be és most dettó ugyanez a vasárnapi nyitva tartással.


A kedvenc kisboltomból pont ezek miatt küldtek el két alkalmazottat...már nem éri meg.

Akik ott vették a cigit azok vettek egy kétdekás piát is mellé esetleg a reggelijüket is.

Aztán nem nyertek a pályázaton, elkoptak a bagós vevők több százezres forgalomkiesés lett a vége.

Ki volt erre felkészülve? Melyik vállalkozó?

Itt nálunk nem érdemes vállalkozni mert csak szívatják a vállalkozókat, terhelik őket, a vásárlóknak meg nincs pénzük.

Nem volt olyan rossz 30-40 évig egy helyen lenni. Biztonságot nyújtott, kényelmes volt. Mellette lehetett fusizni egy kicsit jött egy kis mellékes és mégsem dolgoztál nem idegeskedtél annyit, mint egy vállalkozó.

2015. márc. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Talán mert nem mindenkinek van kezdőtőkéje...
2015. márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igaziból a végcél nem ez lenne, lehet rosszul fogalmaztam. Hanem a felhalmozott vagyonból megélni. Mondjuk egy 30-40 millió Forintból, kiadni 3-4 kis lakást albérletbe, a többi meg mehetne állampapírba, befektetési alapokba. Ennyit külföldi munkával hamar össze lehet gyűjteni.

Tehát ilyesmi "vállalkozásra" gondoltam, ami nem igényel annyi energiát.

2015. márc. 10. 17:06
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

Azért elég nehéz 3-4 lakás árát összespórolni még külföldi munkával is.


A lakáskiadás meg a lehető legrosszabb biznisz, egyáltalán nem éri meg. Nekem két ismerősöm is van, akik -bár csak 1-1 lakást adtak ki - inkább eladták és másba fektették a pénzüket és azt mondták soha többet lakáskiadás.

2015. márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!