Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanári diplomával mi mást...

Tanári diplomával mi mást csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt hiszem rosszul választottam pályát. Idén, egy BP-i egyetemen szereztem matematika-történelem tanári diplomát. (Van egy matematika BSc-s diplomám is). Sajnos elég hamar rájöttem, hogy ez nem nekem való,egyszerűen kiégtem. A diákokat szeretem, a szaktárgyaimat szeretem, de nem elégít ki az, hogy újra és újra elmondjam a középiskolás tananyagot, egyszerűen már utálom az egészet, így a másfél éves gyakorlat után. Jelenleg állást keresek, de teljesen elkeseredett vagyok, hogy feleslegesen tanultam, és azt sem tudom mit kezdhetnék most. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ilyen végzettséggel milyen más munkát végezhetnék, mint a tanárság?

Előre is köszönöm a segítséget.



2015. márc. 18. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Pl. programozó, vagy bankoknál pénzügyi elemző, kockázatelemző.
2015. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
nezz korul a multik allashirdetesei kozott.
2015. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Tréningcégekhez szerintem simán mehetsz tanárként.
2015. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha jól tudsz angolul, akkor egy matematika diplomával pikkpakk felvesz bármelyik multi. Ha programozni is tudsz, akkor kár volt megírni a kérdést, annyi idő alatt állást is szereztél volna.
2015. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Vagy akár Phd-t is szerezhetnél, neveléstudományokból vagy hasonlóból, és akkor a tanítás nem olyan egyhangú.
2015. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom, hogy a programozással mehetnék sok helyre, tanultam is, de olyan szinten nem vagyok szerintem, azt még fejlesztem. Tényleg köszi mindenkinek!!! :)
2015. márc. 19. 11:55
 7/8 anonim ***** válasza:

A matek az mennyire megy?

Jó, értem, tanár vagy, de ha azt mondom, végeselemes módszer, NASTRAN, ANSYS, ALGOR, akkor mennyire vagy képben?

Komoly matematikai ismeretekkel igenis vannak lehetőségeid. Angolul nagyon jól tanulj meg.

2015. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszonylag jól tudsz angolul, megvannak a matematikai alapok, ráadásul egy kicsit már tanultál is programozni, nézz körül, hogy azon a téren mi érdekelne. Ha van hozzá egy kis türelmed, 6 hónap alatt meg tudsz tanulni egy backend nyelvet junior szinten, mellé html,css, frontend js, SQL, el tudsz kezdeni dolgozni és közben kitalálhatod, hogy milyen irányba mennél tovább. Nagyon érdekes, folyamatos tanulást igénylő szakma tud lenni, minden nap felfedez az ember valami újdonságot.
2015. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!