Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkeztem egy állásra.3...

Jelentkeztem egy állásra.3 fordulós interjú volt, ez nekem alkalmanként oda-vissza 100km vonatozást jelentett. Teszt hibátlanul ment, erre meg jött egy sablon elutasító mail. Mehetek valami jogi fórumra ezzel?

Figyelt kérdés

Szóval:


3x 2x100 km, hajnalban keltem. Az interjún kitettem magamért, a teszt is tökéletes lett.


Végig normálisak voltak velem, majd a 3. körben már kérdezték a bérigényem, meg hogy nézelődök-e már albérletek terén (Havi egy hét ügyeletet kell vállalni) a környéken, meg részletesen beszéltek a munkáról, körülményekről, stb. És már átmentek tegezésbe is. "Pár napon belül értesítünk és leírjuk a részleteket" - ezzel köszöntek el tőlem. Na ez tök jó jel gondoltam, fel is vettem a kapcsolatot 3 emberrel, albérlet ügyben. Majd 4 nap után jött egy sablon mail "A jelentkezők körének szűkítése közben nem Önre esett a választásunk" vagy valami ilyesmi. Teljesen kiakadtam, felhívtam a HR-es csajt, aki rámbta a telefont azzal, hogy nem kötelességük megindokolni.


Első melóhely lenne! Most nem kicsit megalázottnak érzem magam. Szívem szerint most minimum visszaperelném az útiköltséget, ami igen tetemes (oda-vissza kb 2800 forint és ez háromszor). Mielőtt kérdeznétek: Diplomám nincs, OKJ-m van. De nagyon sokat műveltem magam a területen. Szóval pl egy Cisco hálózat sem jelent gondot. Vagy egy Win vagy Unix szerver? Tesztben is írásban is meg szóban is elmondtam mindent, hogy csinálnék. Az egyik interjúztató meg is jegyezte, hogy ez kb mérnöki szint.


És nem gondolom, hogy a papír a gond, egy ismerősnek csak érettségije van, de jól tud programozni - havi 300 nettót keres Debrecenben. Mondjuk Ő nagyon kocka, C# az anyanyelve. :D Nekem viszont pl a Pearl scriptek simán mennek, de mélyebben nem próbáltam még ebbe belemenni.


Trollok kíméljetek! Igen, a cég bármit megtehet, válogathat a munkaerőben, de én Szolnok környékéről rohangáltam fel pestre, nagyon ügyeltem az igényes megjelenésre is. Ideges sem voltam, mert tisztában vagyok azzal, mit tudok.


23/F



2015. márc. 24. 07:41
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
97%
Hát sajnos sok mindent nem tudsz tenni, az álláskeresés már csak ilyen, csalódással, meg költségekkel (is) jár. Majd hozzászoksz, nem kell megalázottnak érezni magad. Nem volt még semmi konkrét írásos megegyezés, (munka)szerződés, így nem is követelhetsz semmit.
2015. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem egyre jobban úgy jön le, hogy a HR-es az egyik leg pofátlanabb munkakör, ahol a lelkiismeret hátrány. Mert most kb úgy érzem, hogy megaláztak.
2015. márc. 24. 07:49
 3/40 anonim ***** válasza:
92%
Majd másik sikerül. Ez ilyen, ne rágd magad emiatt.
2015. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
64%
Szokj hozzá!Majd az lesz igazán megalázó amikor kirúgnak egy munkahelyről idióta indokokra hivatkozva!Engem pl ki sem fizettek a tegnapi próbanap munkámért mégsem rinyálok ez van sajnos.
2015. márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Miért rúgtak ki?
2015. márc. 24. 08:09
 6/40 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem a felháborodást. Megmérettettél és kevésnek találtattál. Volt olyan, akit jobb választásnak gondoltak nálad. (Az, hogy miért jobb az bármi lehet: pl helyi lakos és úgy gondolják, hogy neki jobban megéri ott dolgozni hosszabb távon, mint neked, aki pár év után magasabb fizetés reményében továbbállnál, ugyanis a fizetésedből az albérlet fizetése után már nehezebb lenne megélni.)


Szerintem nincs miért megsértődnöd, inkább keress tovább. Ne arra koncentrálj ami ellen nem tudsz tenni, hanem arra amit igen.


Ilyeneket meg, hogy "visszaperelnéd" az útiköltséget, felejtsd el. Nincs mit "vissza" perelni. Saját akaratodból mentél oda. Ok, ez költségekkel járt (talán ez az egyik oka, hogy nem vettek fel, hogy messze laktál), de nekik is a 3 körös interjúztatás (valószínűleg nekik többe fájt, mint 3*2800 Ft). Tehát jogalapod sincs, illetve az ügyvédi költség (amit neked kellene fizetni) szintén több lenne, mint 3*2800 Ft (az ügyvédek sem dolgoznak ingyen).


Látom, hogy mérges és csalódott vagy, biztos sz*r lehet, hogy nem téged választottak (ez részben még betudható a tapasztalatlanságodnak: nem tudod, hogy ilyen a való élet, sokszor nem igazságos, illetve a 2 fél mást gondol az igazságról), de attól még nem kell leragadni. Lépj tovább, keress másik helyet.

2015. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%

Jogi fórum? Komoly? Nem akarlak megbántani, én is voltam munkanélküli, DE: nem kényszerítettek semmire, nem volt muszáj vonatjegyet venni és messzire utazgatni. Főleg hogy ez különösebben nem is távolság. Szolnokról napi szinten járnak fel emberek Pestre dolgozni, és este vissza, albérlet nélkül.

Én kiakadtam azon, hogy az útiköltség ELÉG TETEMES, gondoltam először, kb. 60-80 ezer, erre írod, hogy néhány ezer. Tényleg ne haragudj, de ez vicces, a 3x2800 Ft-os jegyet ne nevezzük már tetemesnek.

Kívánom neked, hogy munkát találj, mert az a legrosszabb, mikor mindent megteszel, és nem a te hibádból nem sikerül.

De az, hogy odatetted magad, nem jelenti azt, hogy nem volt nálad jobb. Az életben sok pofon fog még várni, ha jó vagy valamiben, nem jelenti azt, hogy a legjobb vagy.

Lehet a tapasztalatot hiányolták, mert írod, hogy első munkahely. Azért gyakorlatban sokminden másképp működik ám, mint az iskolapadban. Meg olyan problémák is bejönnek, amik a tankönyvben nincsenek leírva, és a cégnek előnyösebb egy olyan ember, aki már a gyakorlatban is csinálta ezt.

Lehet, hogy volt egy másik jelentkező hasonló kvalitásokkal, aki helyi, és nem kell sokat utazgatnia. Ha a tudása egyenlő a tiéddel, én is a pestit választanám munkáltatóként, mert nem fog sírni, hogy fáradt, sokat utazik, nem fog elkérezkedni minden pénteken hamarabb, hogy legyen helye a vonaton, nem mellesleg pedig kb. 100 ezer ft egy bérlet erre a távolságra, ami sok. Persze ezt sosem fogják kimondani, ha ez volt a baj.

Visszatérve a pénzre, nagyon-nagyon sok helyen nem fizetik a bérletet, és itt nálunk (Kelet-Magyarország) egy 20 km-es buszbérlet 14 ezer ft. Ezt a sok melós a minimálbéréből fizeti, és nincs rá semmi támogatás. Tudom, hogy te még nem keresel, hisz nem kaptad meg az állást, de akkor a jövőben csak olyan helyre mész el, ahol térítik az utazási költségeidet már az interjúk alatt? Vagy hogy gondoltad? Ha utólag ez rosszul esik, hogy neked pénzbe kerül a munkakeresés, akkor próbálkozz Szolnok megyében. De ne várd, hogy nettó 300-at fogsz keresni tapasztalat nélkül ezen a környéken.

2015. márc. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Megalaztak mert nem teged valasztottak?


Ba..meg ebredj mar fel!

2015. márc. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
ha munkanélküli vagy akkor a központ régen(mikor én munkanélküli voltam így működött) kifizette 1 részét vagy az egészet....én Zalaegerszegre mentem Salgótarjánból....tömegközlekedést kifizették...
2015. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
88%

Elsőre annak is nagyon örülhetnél, hogy több fordulón is sikeresen túljutottál. Tehát valószínű nem vagy totál alkalmatlan hasonló pozíciókra, kevésen múlott ez. Máshol majd sikerül!

Lépj túl rajta!

2015. márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!