Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kellene gyanakodnom, ha túl...

Kellene gyanakodnom, ha túl kedvesek egy állásinterjún?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy igen stresses munkát végzek, és váltani szeretnék. A pénz kevesebb, de állításuk szerint a valamelyest nyugisabb a légkör. (na nem sokkal)

Az interjúztató lány gyakorlatilag végigmosolyogta az egészet, kedves volt, még poénkodott is.

Tulajdonképp kis kft, és az ő munkájába kellene besegítsek. (nem hr-es, csak regóta a cég tagja, és ezert volt az interjún)

Délelőtt voltam benn, mondták most van valaki, de egyenlőre nem úgy teljesít, kb 1 hónap türelmi időt kérnek. Telószám csere volt.

Délután már hívott is ez a lány, hogy kerdezzem meg a jelenlegi munkaltatomat, mikor tud elengedni mert pozitív benyomást keltettem, és máris szeretnének alkalmazni.


Picit gyors nekem ez, félek, rosszuldöntök. Bár a jelenlegi munkam is modfelett stresszes, félek eljövök ide, és a pénz kevesebb, a stressz meg megmarad ugyanennyi....

x összeget keresek a jelen cégemnél a stressz pedig y.

mostani ajánlat:

x - 30 ezer / hó. és y/2 stressz.


Ez a gyors lefolyás gyanús nekem picit igazából, hogy vegyünk fel valakit, mert sok egy lánynak ez a munka, nekem meg van hasonló területen 1,5 év tapasztalatom.



2015. febr. 28. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
30ezerrel kevesebbért? Hülye vagy ha elvállalod. Váltani csakis jobbra! (Több pénzért!)
2015. febr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre így elég nehéz tanácsot adni...


Ha a mostani helyeden 120e-t keresel és az új helyen 90e-t keresnél akkor tuti nem váltanék.


Ha a mostani helyeden 400e-t keresel a következőn meg 370e-et akkor tuti váltanék.


Amúgy kis cégeknél nem hihetetlen, hogy ilyen gyors a válaszreakció, mivel kb. abból áll a döntési fa, hogy:

- Na Gizike, hogy tetszett a mai jelölt? (Főnök)

- Húúúú Feri annyira de annyira... ! (Gizike)

- Jóvan' akkor Gizi, híjad had jöjjön!

2015. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Én kevesebbért nem mennék el.

De te tudod...

2015. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

viccesek itt egyesek...én kb 100-150 ezerrel keresek most kevesebbet, mint az előző helyemen...viszont itt:

nem gyomorgörccsel megyek be,

nem esek össze a fáradságtól és a kimerültségtől,

nem ordibál velem senki,

nem 70-80 órákat kell lehúzzak hetente,

nem ébresztenek fel az éjszaka közepén sose, nem hogy heti rendszerességgel,

költöttek pénzt a képzésemre,

végighallgatnak,

van kivel beszéljek (mivel 1) itt dolgozik más is hasonló munkakörben, és 2) bocs, de nem mindegy, hogy milyen szellemi színvonalú emberekkel beszélget az ember)

van idő ebédelni

emellett tudok tervezni, ha kiveszek szabit, akkor nem könyörögnöm kell érte, nem kell visszamondanom, ha kell el tudok menni orvoshoz



szóval baromira nem a pénz a lényeg.


Kérdező, viszont azt javaslom, hogyha nagyon azt mondja a megérzésed, hogy nem kellene váltani, akkor ne tedd, hanem keress másik munkát még!

2015. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Ha 150e-rek keresel kevesebbet akkor jól fizető állásról váltottál. Erről beszéltem feljebb, hogy nagyon nem mindegy, hogy egy magas fizetésből enged az ember a jobb életminőségért vagy pedig az amúgy is kevés fizetéséből enged a jobb munkakörülményekért - aztán meg éhenhal a minimálbérből.

2015. febr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

13:23...én ismertem olyat, aki raktár vezetőként egész élhető összeget kapott, most meg egy falusi mindenes alkalmi munkás, vendégházban lakik, szinte semmije nincs, mégis azt mondja, ő ezerszer jobban szereti a nyugodt életet mint azt hogy reggeltől estig csesztetik.


Engem egy ismerősöm cseszeget folyton hogy csináljam azt amit ő, meg mennyit keres vele, az tény, csak reggeltől estig egy gép előtt ül, nincs kihez szólnia, túlórázik több órákat. Nekem meg most pont jó, hogy kevesebbért ugyan, de emberek között és "terepen" lehetek.


Ettől függetlenül tény hogy arányaiban nem mindegy az a 30 ezer.

2015. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nekem sem mindegy! senkinek sem az!

de úgy döntöttem váltok. ha minden jól megy hétfőn már az új munkahelyemen kezdek!

lehet sz/rt cserélek f/sra, de megpróbálom! A mostani cégemnél már hányinger ami folyik...

2015. márc. 2. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

".én kb 100-150 ezerrel keresek most kevesebbet, mint az előző helyemen"


Hát gratulálok... Én összesen nem keresek 100-at sem!

2015. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

"Én összesen nem keresek 100-at sem!"


Ez annyira kicsinyes viselkedés...

2015. márc. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as, ez olyan kisstílű viselkedés. Kit érdekel? Tegyél érte, hogy többet keress, ne rinyálj. Bár kellenek az ilyen emberek is...
2015. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!