Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, aki nagyon ért...

Van itt olyan, aki nagyon ért a köztisztviselői, ügykezelői pozicióban lévő dolgokhoz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyik napról a másikra köztiszti ügykezelő pozícióba sorolnak át közalkalmazottiból.

Erről kinevezést (szerződést) 45 napon belül kapunk.

Kérdésem: Amíg nem kapom meg, tehát gyakorlatilag nincs erről papírom, hogyan mondhatok fel?


2015. márc. 26. 12:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Azonnal el tudok jönni, vagy van X idejű felmondási idő amit le kell dolgoznom?
2015. márc. 26. 12:30
 2/9 anonim válasza:
1 hónap a felmondási idő (van azonnali felmondás, de annak nagyon bonyolult szabályai vannak). Miért akarsz felmondani? A köztiszti pozíció jobb, mint a közalkalmazotti.
2015. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Már miért jönnél el? Mik a hátrányok? Mi változik? Munkarend, fizetés, adózás? Másik hely? nem tudsz bejárni? A család látja a kárát? Mellette vállalkozó is vagy, és a kettő nem megy? Vagy mi?
2015. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rendkívüli felmondással el tudsz jönni. Egyáltalán nincsenek bonyolult szabályai, csak megfelelően kell indokolni. Ha az átsorolás a hozzájárulásod nélkül történt, az megfelelő indok.


Bár én javaslom neked a közös megegyezést, abban bármilyen felmondási időben megállapodhatsz.


Üdv egy jogász, aki amúgy köztisztviselő.

2015. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem keresnék itt se jobban, totál pályakezdő vagyok.

Úgy néz ki, hogy került egy másik hely.

Efelől kár érdeklődnötök, hogy miért akarok eljönni innen.

Az az én dolgom. Engem csak a menete érdekel

2015. márc. 26. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Írtad pályakezdő vagy, próbaidőd lejárt már?
2015. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még most fog elkezdődni jövőhéten az áthelyezéses munkaviszony, közalkalmazottból ügykezelővé.
2015. márc. 26. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem én, de ott is lesz próbaidőd?


Köztisztviselői munkakörben lejárt már a próbaidőd?

2015. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom még, hogy lesz-e próbaidőm. A jogviszonyom áprilistól kezdődik ott.
2015. márc. 30. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!