Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaviszony...

Határozott idejű munkaviszony esetén hogy kell felmondani?

Figyelt kérdés
Meg kell indokolni? Van felmondási idő? Júniusig szól a határozott idő, de én már most fel szeretnék mondani.
2015. márc. 27. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
A határozott idejű szerződés a megállapodott dátummal automatikusan megszünik.
2015. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt értem, de én nem szeretnék addig itt dolgozni. Fel szeretnék mondani, csak nem tudom, hogy mi a menete.
2015. márc. 27. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nem olyan egyszerű.

Először is olvasd át a szerződést, mi van bele írva. Általában szokták rögzíteni benne, hogy mivel jár az idő előtti felmondás.

2015. márc. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Határozottan.
2015. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
56%
Nálunk azzal fenyegettek, hogy határozott idejű munkaszerződés esetén, ha felmond valaki idő előtt, akkor ki kell fizetnie a hátralévő hónapokat a cégnek, míg ha a cég mond fel, akkor neki kell kifizetnie a munkavállalónak. Igaz ez? Mert én elképzelhetetlennek tartom, főleg az előbbit...
2015. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A munkavállalóra nézve:

Mt. 67. § (2) A határozott idejű munkaviszonyának felmondását a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.


De valóban, a munkáltató sem mondhat fel csak úgy:

Mt. 66. § (8) A munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt felmondással megszüntetheti

a) a felszámolási- vagy csődeljárás tartama alatt vagy

b) a munkavállaló képességére alapított okból vagy

c) ha a munkaviszony fenntartása elháríthatatlan külső ok következtében lehetetlenné válik.


Ez a rendes felmondás, azonnali hatállyal ettől még felmondhat bármelyik fél, viszont vannak következmények is. Pl. ha a munkáltató mond fel így határozott szerződést, akkor ki kell fizetnie a hátralévő időt, de max. 12 hónapot. Ha a munkavállaló, és jogtalan a felmondás, akkor neki kell ugyanezt fizetnie, de itt max. 3 hónapot. Plusz ezen kívül lehet kártérítési kötelezettsége, ami 12 havi távolléti díjig terjedhet, viszont azt bíróságnak kell kimondania, nem csak bemondásra megy.


Persze a munkaszerződésben ezektől bizonyos szintig el lehet térni, szóval érdemes azt is átolvasni.

2015. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szóval csapdában vagyunk...
2015. ápr. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!