Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon mi tartja a dolgozókat...

Vajon mi tartja a dolgozókat ott egy olyan munkahelyen amely négy hónapja nem adott fizetést? Mindenki dolgozik és hallgat mert fél hogy kirúgják-és az nagy kár lenne egy ilyen helyen?

Figyelt kérdés

A hely mindig is egy remek hely volt, egy olyan hely ahol a főnök kiskirályként uralkodott, mindent elvárt a semmire. Túlórák inygen, szabadság ki nem adása, nincsbetegállomény, szombati különmunka igyen. Ha valaki kérdezni mert hogy a túlórát szabit mikor adják ki, közölte ez van, el lehet menni.

Kussolt is mindenki és dolgozott mert félt a kirúgástól. Ja nem mindenki kussolt. Aki nem azt tényleg ki is rúgták.


Na négy hónapja nincs fizu. Egy fillér se. Anyagi problémák. Igen, új kocsija van a vezető feleségének és épül a házuk is. Hát fontossági sorrend az kérem van.


Ígéret: semmi. Majd jövő hónapban. Talán. De akkor is csak a tárgyhavi fizuról van szó! Az elmaradt 4 hó az már elúszott arra még ígéret sincs.


És persze túlórák és nincs szabi és nem lehet betegnek lenni.

Vajon a főnököt meglincselik egy ilyen helyen? Dehogy. Kussol mindenki és melózik ingyen.

De miért ? Féltik az állásukat? Az oké lenne egyébként na de ezt az állást? Ezen mit van mit félteni?


Komolyan gondolom, az ilyen dolgozóknak kár is fizetés. Minek. Ezek birkák meg is érdemlik.


Ja én alkalmi szerződéses vagyok engem fizetnek rendesen. Ha nem fizetnének, nem adnám oda a készterméket és csók. Szóval én nem vagyok érintett csak szemlélő.


2015. márc. 28. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ezért tart ott az ország ahol. Mindig lesz aki ingyen, vagy aki nevetséges összegért is dolgozik. És persze az lesz a hibás meg a bűnbank, aki kinyitja a száját, hogy "álljon ár meg a menet!"


Nem kell rajtuk csodálkozni.

2015. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A mi cégünknél mikor egyszer előfordult 1 hetes csúszás, akkor már kollektív hőzöngés kezdett kialakulni, de látom-hallom, hogy nem ez az általános. Tényleg azt lehet mondani, hogy az emberek birkák, mert elhiszem, hogy kell a pénz, hitel van, stb. de épp a birka hozzáállás miatt csinálnak a munkáltatók szinte azt, amit akarnak. A dolgozók pedig mindig arra várnak, hogy majd valaki (más) lép valamit... Ha már olyan sok mindent átvettünk az USÁból, akkor nem ártana azt is, hogy legyünk képesek feljelenteni, perelni a munkáltatót. Ott bezzeg ha már megfogja a karját a főnök, akkor megy a perelés munkahelyi szexuális zaklatásért, itt meg ingyen dolgoznak hónapokig, miközben porig alázzák őket
2015. márc. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Azt még meg tudom érteni, hogy olyan helyen vagy olyan emberek, akiknek abszolut semmi egyéb munkalehetőségük nincs lenyelik, hogy nincs kifizetve a túlóra vagy a szabadság.


De aki 4 hónapot dolgozik ingyen az idióta. Erre nincs jobb szó.

2015. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Akik szerint idióták akik 4 hónapot ingyen dolgoznak (szerintem is azok) az kutasson kicsit a neten!

Akadnak ám olyan sztorik is ahol tanárokat önkormányzati iskolában (nem ám magániskolában) hónapokig nem fizették-és ők se tettek semmit pedig diplomás emberek!


Vagy azon kórházi dolgozók ápolók akik szintén hónapokig nem kaptak pénzt és ők se tettek semmit-pedig diplomás szakápolók akiket tárt karokkal vártak volna külföldön fél milliót súroló nettó fizetéssel.


Vagy azon.. folytassam?


Szóval úgy tűnik nekem hogy képzett diplomás más munkahelyet is találni képes (lenne) dolgozókkal is meg lehet ezt csinálni ám.

2015. márc. 28. 12:05
 5/18 A kérdező kommentje:

De van olyan sztori is ami engem is értintett anno. Várpalota Devecser Alumínium feldolgozó. Fél évet dolgoztak ott inygen a melósok és folyamatosan hitegették őket hogy majd holnap... Aztán csőd. A melósok (én is) 5 hónapra kaptunk 40.000-et...

És mit tettünk? Semmit. Mégis mi a jó francot tehettünk volna.

Mindenki azt hitte hogy nem létezik hogy ezt megtegyék velünk. 5 hónap inygenmunka ezt nem lehet. De lehet.

Ki fogják azt fizetni. Nem fogják.


És zta se lehet mondani hogy birka dolgozó miért nem ment bíróságra...


Mentünk. Azért kaptuk a 40.000-et 5 hónapra . Különben azt se kaptuk volna. Marhára megérte.

2015. márc. 28. 12:12
 6/18 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki diplomás még simán lehet idióta. Én anno egy percet sem dolgoztam soha életemben ingyen. Az első munkahelyemen is azonnal felmondtam, amint elkezdtek késni a fizetéssel.


Amúgy a dolgozók bérét biztosítja az állam, tehát senki nem kap csőd esetén sem 40e-t 5 hónapra. Tán kérni kellett volna a Bérgarancia Alapot, hogy fizessenek ki...

2015. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ja. Még a végén kiderül te itt okosabb vagy mint anno egy teljes jogászcsapat.

Anno Magyar György ügyvéd is benne volt a dologban, és vele sikerült ennyit összekaparni.

2015. márc. 28. 12:44
 8/18 anonim ***** válasza:

A bérgarancia alap használata nem jogi kérdés. Ha be volt legálisan mindenki jelentve és nem írt alá senki fiktív bérpapírt akkor nincs ügy.


Ennyi, ezen nincs mit ragozni.

2015. márc. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szerinted????


Odamennek Józsi bácsihoz egy papírral. (Józsi bácsi az a kisember aki marhára örül ám hogy egyáltalán van melója és retteg hogy lapátra teszik). Józsi bácsi alá kéne írni! Hát én ezt nem írom alá, ez a papír kamu!

Jól van Józsi bácsi akkor ne írja alá. Csak akkor veheti is a kabátját.

Na jól van fiam, akkor aláírom. Adjad.

Hát így megy ez.


"nem írt alá senki fiktív bérpapírt "

2015. márc. 28. 12:59
 10/18 anonim ***** válasza:
Magyarul akkor beletartoztok az idióták halmazába ti is. Ezek után igen kevés alapod van arra, ahogy szapulod az embereket a kérdésedben. Egy dekával sem vagy jobb náluk, csak nagyobb a pofád...
2015. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!