Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az mennyire gyakori, hogy a...

Az mennyire gyakori, hogy a munkáltató a próbaidő letelte után emel a dolgozó fizetésén?

Figyelt kérdés
Vagy ilyennel nem is foglalkoznak, csak közlik a munkavállalóval, hogy akkor maradhat a továbbiakban is...?
2015. márc. 28. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magasabb kvalifikációt igénylő munkáknál jellemző - de ezt általában már eleve rögzítik a szerződésben.


Alacsony képesítésű vagy kulimunka elején nem jellemző.

2015. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy CNC gépkezelő esetében, vagy hegesztők esetében, vagy más gépészeti szakmák esetében esélyes a fizetésemelés?
2015. márc. 28. 19:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyankor eleve a szerződésben is benne van, hogy a fizetés a próbaidő alatt x összeg, utána y összeg. Ahol csak ígérgetik, ott többnyire nem lesz belőle semmi.
2015. márc. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Inkább fordítva szokott lenni, megegyeztek egy bérben, de a próbaidő alatt még nem azt fizetik, csak kevesebbet.

Viszont bármi előfordulhat. Jártam már úgy, hogy az első hónap után azt mondta a főnök, hogy annyira tetszik a munkánk, hogy az egész csapat fizetését megemeli. Jó, nyilván nem ez a gyakori, de bármi megeshet :)

2015. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem vegyészmérnökként a szerződésemben benne volt, hogy br. 180e a próbaidő után, de előtte csak br. 150e, erre a 3 hónapra a cafeteriát sem kaptam meg.
2015. márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A munkaszerződést amúgy luxus elolvasni? A főnök fejébe meg senki nem lát bele innen, hogy a próbaidő után mi lesz a fizuddal.
2015. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyi változott, hogy elkezdtem cafetériát kapni, de van olyan ismerősöm, aki havi +150k bruttót meg egy egyszeri 600k-s belépési bónuszt kapott a próbaidő leteltével. Munkahelye válogatja, nyilván egy adócsaló magyar kisvállalkozó nem csinál ilyeneket.
2015. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!