Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki Magyarországon diplomázott...

Aki Magyarországon diplomázott próbálkozott/sikerült állást találnia Londonban a szakmájában?

Figyelt kérdés

egyre jobban mennék, jelenleg csak az a jó a pesti munkámban hogy a szakmán belül sikerült maradnom. BGF-PSZF-t végeztem el és mostanság egyre többet előjön belőlem a mehetnek járt vki hasonló cipőben?

kockáztassak-e?



2015. márc. 30. 17:42
 1/9 TamásTóth ***** válasza:
Jelentkezz át egy multihoz, aminek van központja Angliában is. (Sok ilyen van) és ott miután voltál fél-1 évet jelentkezz a belső rendszerükben külföldi állásokra.
2015. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég kicsi rá az esély. Én angol multinál dolgozom idehaza, de semmi lehetőség kimenni még tréningekre sem. Az angol állásokat angolokkal töltik fel, a magyarok csak maradjanak itthon kis pénzért.
2015. márc. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TamásTóth ***** válasza:
Én is multinál dolgozom, és folyamatosan vannak nyitott poziciók, de nem csak angliában, hanem a világ kb bármelyik részén. (Volt csapattársam példul Hollandiába ment ki cégen belül)
2015. márc. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Itthon a diplomámmal nem tudok elhelyezkedni - olyan végzettségem van -, de kinn találtam munkát. Itthon kezdtem el keresni, igazából a véletlen műve volt, hogy ráakadtam.
2015. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

magyar multinál dolgozom de nálunk létszámstopp van nem lehet külföldre menni és csak akkor vesznek fel új embert ha valaki kilép.

ezért gondolkoztam hogy akkor dobbantok londonba hátha elég sok bank van ott és inkább a pénzügyi vonal erős nálam nem a számvitel:)

2015. márc. 31. 09:04
 6/9 TamásTóth ***** válasza:
Ha az én tanácsomat fogadod meg, akkor a Citi például a világ egyik legnagyobb bankja, ott biztos lenne lehetőséged külföldre menni.
2015. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ezt tapasztalatból mondod? mert pont az ilyen ssc-k szólnak arról hogy nyugatról idehozzák a feladatokat...nem hogy visznek külföldre.
2015. ápr. 1. 10:23
 8/9 TamásTóth ***** válasza:

Igen, írtam, hogy az egyik csapattársam hollandiába ment ki pár hónapja cégen belül. Másrészt a nagyobb cégeknek több SSC-jük is van, nem csak 1, egy adott országban.


Plusz az hogy centralizálódnak feladatok nem jelenti azt, hogy a többi országban nincsen tevékenysége az adott cégnek. Egy multinak a termelő részlegénél is szükség van Pénzügyes/számvitelesre, nem feltétlenül minden kiszervezhető. Ráadásul a központi cégnél mindig relatíve sokan vannak. Ahol én dolgozom, ott pont London a központ.


Kiváncsiságból megnéztem és jelenleg 17 nyitott állás van Angliában alább láthatód a megoszlását a különböző területek között:


Finance 4

Human Resources 3

Marketing 3

Procurement 1

Sales 4

Supply 2

2015. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
na utánaérdeklődtem és nálunk is van lehetőség cégen belül kimenni külföldre csak az a bökkenő, hogy a főnökségnek kell jelölni engem... ami nem lehetetlen de jobban kell egy kicsit politizálnom mert abban még gyenge vagyok
2015. ápr. 1. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!