Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatók miért kérik a...

A munkáltatók miért kérik a biznyítványok másolatát?

Figyelt kérdés
Mit kezdenek vele? Rengeteg hírdetésnél látom, hogy érettségi, diploma, nyelvvizsga stb. papírjainak a másolatát csatoljuk a jelentkezéshez. Mit csinálnak vele? Vagy csak azért kell, hogy ne az eredetit kelljen cipelni?

2015. márc. 31. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokan végzettség nélkül pályáznak, így ez egyfajta szűrő, aki nem küld fénymásolatot annak az önéletrajza kukában landol.
2015. márc. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De akkor csak megnézik és ennyi? vagy ha esetleg nem a legjobb, de van akkor képen röhöghetnek és amiatt utasíthatnak el v mi? Vagy utána néznek valami központi rendszerben vagy nem értem én ezt. Miért nem elég ha beviszem az eredetit és megmutatom?


Igen kicsit paranoiás vagyok a másolatok terén, azrt kérdem.

2015. márc. 31. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egyszerűbb kezelni, mint nyilvántartani, hogy ellenőrizték az eredetit. Ezekben a bizonyítványokban nincsenek képek, így röhögniük sincs min, és biztosan nem ezért kérik. A személyimet én se engedem akárkinek lemásolni, de a bizonyítvány nem tartalmaz semmilyen olyan adatot, amit a munkáltató ne ismerhetne.

Sőt, szüksége is lehet rá, hogy legyen egy másolata, ha utána kell nézni valaminek, és van olyan munkahely, ahol ez elő is van írva.

A jelentkezéshez nyilván azért kell csatolni már előre, hogy rögtön kiszűrjék a kamuzókat. A munkaerőfelvételre fordított idejük is drága. Ha nincs meg a kért papír, megy a kukába az egész, és nem töltik az idejüket az önéletrajz olvasgatásával, pláne nem a pasas behívásával.

2015. ápr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és nincs valami központi rendszer, ahol utánanézhetnek.
2015. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs egy központi hely, ahol minden papírt le lehetne csekkolni, persze a számaik alapján a maguk helyén kell hogy nyoma legyen egy-egy papírnak, de erre szerintem egy munkáltatónak sem ideje, sem kapacitása...

Egyszerűen azért kérik, hogy tudják, mint jelentkező megfelelsz a követelményeknek és ennyi. Ha nem felelsz meg, akkor rád már nem fecsérlik az időt.

Komolyabb munkáltatók elteszik és meg is őrzik az önéletrajzoddal együtt, sosem tudni mikor lesz rá szükség. Egy ismerősömről pl. tudták a cégnél, hogy csak Bsc diplomája van és szívesen továbbtanulna ha lehet (benne volt mindkettő az önéletrajzában). Már három éve ott volt a cégnél, amikor előkerültek a papírjai és a főnöke meglepetés szerűen előállt azzal, hogy mehet mesterképzésre ha akar, támogatják. Szóval nem kell ettől ennyire parázni

2015. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálunk azért is szoktak ilyeneket lefénymásolni és elrakni, hogy ha lenne egy ellenőrzés akkor be lehessen mutatni, hogy a dolgozóknak van megfelelő iskolai végzettsége és érvényes tagsági kártyájuk(ha olyan. nálunk regisztrálva vannak egy központi rendszerben a dolgozók). még a munkaalkalmassági papírok is külön egy dossziéban vannak.
2015. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!