Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azt akarom kérdezni, hogy a...

Azt akarom kérdezni, hogy a jutalék és a jutalékos fizetés mi pontosan és miben különbözik a normál havi nettó bankszámlára érkező fizutól?

Figyelt kérdés
köszönöm előre is a válaszkoat

2015. ápr. 8. 10:25
 1/7 TamásTóth ***** válasza:

A jutalékos fizetés nem fix. Például ha ingatlan értékesítő vagy, akkor meg van adva, hogy 0 a fizetésed, de ha eladsz egy lakást, akkor annak az értékének valahány%-át megkapod mint "fizetés". (0.5-2% szokott lenni azt hiszem de nem vagyok benne biztos).


Tehát ha jól csinálod és eladsz mondjuk egy 100 milliót érő laást egy hónapban, akkor keresel abban a hónapban 500 ezer és 2 millió között (bruttoban) tehát ebből még adózni kell. (ráadásul ilyenkor egyéni vállalkozó vagy és ezért a munkáltatói járulékokat is te fizeted) Tehát ebben az esetben a 2 millió után fizetsz 28.5% adót mint "munkáltató" és 34.5% adót/járulékot, mint "munkavállaló" tehát fizetsz 63%-ot a 2 millióból az államnak.

2015. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom nagyon vágod a témát.

Én viszont nem teljesen értem.

Amit írtál, az a nagyon sok levonás, az csak ingatlan értékesítőnél van, igaz?

Én pl nem vagyok egyéni vállalkozó.

2015. ápr. 8. 10:56
 3/7 TamásTóth ***** válasza:
100%
Ha nem vagy egyéni vállalkozó, akkor csak a 34.5 % jön le a béredből. (Azért írtam egyéni vállalkozót, mert sok jutalékos munkához csak akkor "alkalmaznak" ha egyéni vállalkozó vagy)
2015. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lényegében, nagyon leegyszerűsítve annyi a különbség, hogy a "normál havi nettó bankszámlára érkező" fizetés kiszámítható. Mindig pl 80 000 Ft-ot kapsz, teljesen függetlenül attól, hogy mennyi munka van. Havi 160 órát dolgozol, 80 000-et kapsz. Ezzel lehet tervezni.

A jutalékos pedig olyan, ha sikerül egy terméket értékesítened - általában ezeknél szokott ilyen lenni (vagy x embert sikerül behívnod telefonos megkeresés útján). Szóval ez nem kiszámítható jövedelem. Lehet, hogy egy hónapban 100 000-et is zsebbe tehetsz, de lehet, hogy 0 Ft-ot vagy, ha kell utazni (pl bérlet stb), akkor még mínuszba is kijöhetsz. De általában vagy 0-ra vagy a fix fizetés töredékére jön ki egy-egy ilyen jutalékos munkával a fizetés (az is lehet, hogy dolgozol 160 órát és 36 000-et viszel haza). Az első hónapokban biztosan, mert bele kell jönni. Lehet, hogy dolgozol 8-10 órát és nem kapsz semmit. Másik nap, lehet, hogy összejön valami, abból neked leesik x%.

2015. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért egyéni vállalkozóként is van más megoldás, mint 1 írt. Mert ha KATA adózásban vagy, akkor havi 50.000 Ft adót fizetsz (vagy 75.000, te választasz), és le van tudva minden befizetési kötelezettség. De ehhez évente max 6 millió ft bevételed lehet.
2015. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, srácok! :)
2015. ápr. 8. 11:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Munkaber viszont nem lehet kizarolag jutalekos. Minimalber fixen plusz jutalek lehet de csak jutakek nem.

Ezert kell vallalkozoi az ilyen munkakhoz.

2015. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!