Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Területi képviselő/üzletkötő/é...

Területi képviselő/üzletkötő/értékesítő fizetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, A kérdésben felsorolt szakmákból származó átlag fizetés érdekel (jutalékkal együtt).


Vegyünk figyelembe egy olyan céget:

- aki nem hetente cserélgeti az üzletkötőit hanem hosszú távra keresi az embereit.

- Legyen ez a cég egy jól menő multi (Audi, Cargill, Lindab bármi..)

- Diplomás legyen a "példaüzletkötő"


Tudom a bónusz cégenként változó ezért első sorban az érdekelne, hogy ezeknél a multiknál a jutalék kifizetése, hogy történik ? Év végén egyben ? Havonta ? Havonta + fél évente/év végén még ráadás bonusz amiért lojális vagy?


Számokban: Ugye a következőről lehet leginkább hallani Netto 130-200e Ft alapfizetés + havi 3-400e forgalom utáni bónusz + fél évente vagy év végén x millió bónusz. Ez mennyire tükrözi a komoly szándékú multik rendszerét ? Vagy ez tényleg csak 1-2 cégnél megy így és ott is csak azoknak akik 10-20 éve ott dolgoznak?


Szeretnék ezen a vonalon mozogni mivel sok üzletkötővel találkozom és hasonló számokat lehet hallani de konkrétan a fizetésükre illetlenség rákérdezni, úgy se mondanák el, így itt névtelenül szeretném megtudni tőletek, hátha valaki megosztja velem, hogy is működik az élet. Viszont ha a valóság az, hogy jutalékostól keresnék nettó 300-at havonta és annyi lenne a bónusz, hogy használhatom a céges autót meg telefont azért nem mennék el üzletkötőnek.



2015. márc. 31. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én a vagyonvédelem, őrző-védő cégek területén vagyok otthon. A területi vezetők 3-5 százezer Ft. körül keresnek.

2015. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszönöm ! Várom más területekről is a tapasztalatokat.
2015. ápr. 1. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Tobb szegmensben dolgoztam mar tobb cegnel,nagyon nagy a szoras akar egy uzletagon belul is... vhol 150e-t kerestem,vhol 1M feletti honapok is voltak. Szoval kikovetkeztetned is nehez lesz sztem,hogy a kiszemelt cegnel milyen juttatas van. Probalj meg infot szerezni konkretan az altalad kinezett vallalat(ok)rol.
2015. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán aktuális még a kérdésed.

Egy jól menő FMCG multinál vagyok területi képviselő már 10 éve.

A nettó alapfizum 150e, a havi bónusz max. nettó 100e, cafeteria évi nettó 400e, a céges kocsi szinte korlátlanul használható, meg a telefon is. Mindez bejelentve, persze 100% hivatalosan, tehét szabi és táppénz is van.

Igaz, nekem nincs diplomám, de nem is feltétel és a diplomás kollégáim is ugyanennyit keresnek.

2015. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!