Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is járt már így, a pályake...

Más is járt már így, a pályakezdőnként dolgozd be magad valahová, ha másnem ingyért "projekttel" amit sokan ajánlgatank nagy lelkesen a "lusta, pénzéhes" fiataloknak?

Figyelt kérdés
A fenti tanácsot követve,dolgoztam majd'egy évig dolgoztam tök ingyen egy laborban,hogy legyen tapasztalatom a (vegyész vagyok amugy)hitegettek,hogy felvesznek,vagy beajánlanak valahova,aztan persze amikor lett hely nem én kaptam meg az éllast,es azóta se ajánlottak sehová,sőt…Csak azt mondták,hogy persze továbbra is maradhatok ingyen tapasztalatot szerezni(köszi,de erre nem adnak a közertbe kaját),majd legközelebb tényleg engem vesznek fel,de most jobban kellett egy Phd-vel rendelkező munkatárs.Akinek a helyére jött annak nem volt doktorija,és hamar ki is derült,hogy a laborvezető egy "sógorkomája" az illető,és valahol máshol lejárt a szerződése.Kisvártatva lett egy félállás,ezzel is hitegettek,majd egyik nap,amikor bejöttem bemutatkozott az új kolléga(persze utólag róla is kiderült,hogy a főnök legjobb barátjának a neje,aki kisgyerekes és neki nagyon kellett egy félállás).Ezek utann persze már tudtam,hogy csak hülyenek akarnak nézni es ingyen dolgoztatni “legközelebb” majd lesz megint egy ismereős,szóval ott hagytam őket 10 hónap önkenteskédes utann.(Még én voltam a pénzéhes szemét)Ráadásul,ha úgy vesszük,a bérlet,hogy be tudjak járni még nekem került 100 ezer forintomba a 10 hónap alatt,és ott voltam napi 6-8 órát.A slussz poén a végén,hogy amikor beírtam őket referenciaként,letagadtak és még én voltam kamusnak elkönyvelve aki behazudott 10 hónap tapasztalatot.

2015. ápr. 10. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Te nem vagy normális hogy ingyen dolgoztál. Egy napot se szabad ingyen dolgozni, nemhogy 10 honapot!


Én is dolgoztam "ingyen" egy év szakmai gyakorlatot de ezt nem szó szerint kell érteni! Természetesen minimálbért kaptam csak az ugye annyira kevés hogy ingyen munkának becézik az ilyet is. :-)

2015. ápr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk van kötelező szakmai gyakorlat, sajnos ki is használják ezt az építész irodák, és melózhat az ember ingyen 2 hónapig. Viszont a kötelezőn kívül ingyen munkát soha nem vállalnék.


Az a baj, ha egyszer "eladod" magad ingyen, akkor onnantól ezt is fogják elvárni, és ilyen helyzetek alakulnak ki.

2015. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

" Nálunk van kötelező szakmai

gyakorlat"


Nálunk is van és gyanítom mindenhol van. De olyan helyet kell keresni ahol fizetnek.

2015. ápr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nálunk nem volt.Csak ugye midenki azt ajánlgatja,hogy el kell menni valahová,akár ingyen is csak legyen munkatapasztalatod...Hát sokra mentem vele.Meg még ezek utánn merje nekem modani valaki,hogy nem haveri alapon kelnek el az állások...ÁÁÁ...tényleg nem,hát persze...
2015. ápr. 11. 11:58
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

"De olyan helyet kell keresni ahol fizetnek."

Persze, csak éppen ez 10-ből 1, és ott is jól jönnek a kapcsolatok, mert 15 jelentkező van.


"Meg még ezek utánn merje nekem modani valaki,hogy nem haveri alapon kelnek el az állások."

Lehet ezen hőbörögni, de tény hogy a nagy %-ban ismerős, vagy beajánlott embert vesznek fel. Ilyen szempontból az egyén is bírálható, aki nem építi a kapcsolatait, és hagyja magát kihasználni. Mert az értékes munkaerőt nem szokták csak úgy elengedni.

2015. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

" Persze, csak éppen ez 10-ből 1"


Én nem is találkoztam olyannal ahol nem akarnak fizetni. Olyannal már inkább ahol csak minimálbér közelit, de sokszor azért inkább többet. Igaz, hogy IT terület, lehet ezért tapasztaltunk mást.

2015. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

" Lehet ezen hőbörögni, de tény hogy

a nagy %-ban ismerős, vagy

beajánlott embert vesznek fel"


Lehet hogy igy van de rengeteg helyre be lehet kerülni ismerős nélkül is. Sőt, olyan is van ahol hátrány(!!!) ha ismersz valakit a cég dolgozói közül.


A párom és én sem szeretnénk olyan helyen dolgozni ahova valaki csak úgy "benyomott", hogy aztán egy életre hálásak lehessünk neki...

2015. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó,azért a közszféra meg a magánszketor teljesen más világ...

Itt elfér a sógor-koma,mert tökmindegy milyen béna,ha a munkahelynek effektíve nem lesz belőle kára,mert úgyis állambá adja a fizut nem a főnök...Na és,ha lassú meg elcsesz néha valamit akkor sincs semmi..(Láttál te már olyat,hogy pl egy tanárt kirugtak,mert nem volt elég hatékony a mukája?Nem nagyon...).A fizetés akkor is megkapja,bónusz, meg akkor sincs,ha ketté töri magát,akkor meg naná,hogy belszarik azért a 90-120 közötti nettóért amit ott lehet kereseni diplomásként.

2015. ápr. 11. 20:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát jelents fel őket. Ingyen nem dolgoztathat senki.
2015. ápr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Hát jelents fel őket. Ingyen nem dolgoztathat senki."


Mondjuk ez is igaz. Talán csak pár hét kötelező gyakorlat amit lehet ingyen. Hat hét azt hiszem? Annál többet ha dolgozik valaki akkor minimum minimálbért kell kapnia.

2015. ápr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!