Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is járt már így, a pályake...

Más is járt már így, a pályakezdőnként dolgozd be magad valahová, ha másnem ingyért "projekttel" amit sokan ajánlgatank nagy lelkesen a "lusta, pénzéhes" fiataloknak?

Figyelt kérdés
A fenti tanácsot követve,dolgoztam majd'egy évig dolgoztam tök ingyen egy laborban,hogy legyen tapasztalatom a (vegyész vagyok amugy)hitegettek,hogy felvesznek,vagy beajánlanak valahova,aztan persze amikor lett hely nem én kaptam meg az éllast,es azóta se ajánlottak sehová,sőt…Csak azt mondták,hogy persze továbbra is maradhatok ingyen tapasztalatot szerezni(köszi,de erre nem adnak a közertbe kaját),majd legközelebb tényleg engem vesznek fel,de most jobban kellett egy Phd-vel rendelkező munkatárs.Akinek a helyére jött annak nem volt doktorija,és hamar ki is derült,hogy a laborvezető egy "sógorkomája" az illető,és valahol máshol lejárt a szerződése.Kisvártatva lett egy félállás,ezzel is hitegettek,majd egyik nap,amikor bejöttem bemutatkozott az új kolléga(persze utólag róla is kiderült,hogy a főnök legjobb barátjának a neje,aki kisgyerekes és neki nagyon kellett egy félállás).Ezek utann persze már tudtam,hogy csak hülyenek akarnak nézni es ingyen dolgoztatni “legközelebb” majd lesz megint egy ismereős,szóval ott hagytam őket 10 hónap önkenteskédes utann.(Még én voltam a pénzéhes szemét)Ráadásul,ha úgy vesszük,a bérlet,hogy be tudjak járni még nekem került 100 ezer forintomba a 10 hónap alatt,és ott voltam napi 6-8 órát.A slussz poén a végén,hogy amikor beírtam őket referenciaként,letagadtak és még én voltam kamusnak elkönyvelve aki behazudott 10 hónap tapasztalatot.

2015. ápr. 10. 23:18
1 2
 11/13 anonim válasza:
én is nulla forintért dolgoztam egyetemi gyakorlatom alatt. 5 és fél hónapon át... Budapesten, egy kisebb cégnél...
2015. ápr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Dettó így jártam, én fogyatékos gyerekekkel foglalkozó otthonban voltam fél évet önkéntesként, annyi volt a fizetség hogy kaptam ebédet, de a bérletem nekem is sokba került.

A szüleim ismerték a vezetőt (aki fél év alatt egyszer töltött az otthonban 5 percet), mondták, hogy most rossz helyzetben vannak de ha lesz pénz felvesznek. Gondoltam tapasztalatnak jó lesz meg a munka sem lenne olyan rossz (előtte pultoztam, takarítottam), úgyhogy szorgalmasan jártam, számítottak rám, egyre jobban, volt hogy késő este én hordtam haza szerencsétlen gyerekeket, mert a szüleik tojtak rájuk én meg sajnáltam őket, aztán már magától értetődőnek vették hogy otthagytak egyedül 2-3 gyerekkel, én meg mit csináljak, zárjam rájuk az ajtót hogy majd reggel jövünk? Cipelhettem a fogyatékos mozgássérült gyereket egyedül, a lemerült elektromos kerekesszékkel együtt...


Fél év után találtam máshol munkát úgyhogy otthagytam őket, gyakorlatilag nem is diplomás feladatokat végeztem hanem kisegítő mindenes voltam.

Miután elmentem szintén ingyen volt ott egy lány akinek a diplomájához kellett tapasztalat, azóta pedig eü. sulisok vannak felváltva, jól egymásra találtak, a sulisoknak tapasztalat kell, nekik pedig ingyen munkaerő. A papírmunkát, szakmai munkát úgy tudom már csak egyetlen gyógypedagógus látja el, rajta kívül már csak önkéntesek és szakmai gyakorlatot végzők vannak, amikor én voltam, még összesen hárman álltak rendesen alkalmazásban.

Hát jól csinálja a főnök, még azt az egy gyógypedagógust kéne helyettesíteni gyakorlatot végző egyetemistákkal és ingyen menne a kóceráj ahol önkéntesek, tapasztalatot gyűjtők és pusztán szociálisan érzékenyek, gyermekszeretők dolgoznak...

2015. ápr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Engem még nem is az ingyenmunka akaszt ki,hanem,hogy igérgették,hogy felvesznek,azán 2x is átb..tak...:(
2015. ápr. 14. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!