Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közmunkába való bekerülés módja?

Közmunkába való bekerülés módja?

Figyelt kérdés
hogyan lehetséges bekerülni közmunkába? én amióta végeztem a sulival (kb 2 és fél év) azóta nincs munkám, de már vagy 1-1,5 éve szeretnék közmunkázni vagy akár bármivel legalább 20e Ft-ot összeszedni egy hónapban (nekem már az is sokat jelentene a -7000-hez képest), de még soha a munkaügyi központban nem mondták, hogy volna program és akárhányszor rákérdeztem és mondtam, hogy én szívesen közmunkáznék mindig az volt a válasz, hogy ez nem lehetséges mivel nincs éppen meghirdetve km program - miközben ugye a csapból is az folyik, hogy bővítik meg a fél ország közmunkázik... (BP 14.ker) Ja és nekem ugyebér soha semmilyen támogotás nem járt egy forint se az államtól vagy önkormányzattól, amióta csak munkanélküli vagyok... már azon morfondírozom, hogy odabilincselem magam, és addig nem megyek el még fel nem vesznek közmunkásnak... :)

2015. ápr. 11. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerre örülök és egyszerre vagyok szomorú. Örülök, mert rajtam kívül más is van, aki ilyen régóta nem talál normális munkahelyet és szomorú vagyok, mert ide jutottunk. Az önkormányzatnál kértem, (most a járási hivatalokhoz került ha van még ilyenre lehetőség) a TB-m fizetését, így egy évig ez rendezve van. Egy év leteltével ismét megadták, de néhány nap múlva ez is lejár. Jövőhéten megyek ezzel kapcsolatban érdeklődni. Közmunkát ahányszor kérdeztem, annyiszor nem tudtak adni. Mivel az iskola után valamennyit dolgoztam, gondolom ezért sikerült az aktív korúak ellátását (22800 Ft/hó) sikeresen megigényelnem. Ezt egy év után kaptam volna tovább, ha fel tudok mutatni 30 nap munkaviszonyt az elmúlt egy évből. Nem tudtam, mondjuk tény, többször felajánlották a közmunkát ezidő alatt. Az utolsó lehetőséget elvállaltam, mert különben nincs tovább pénz, de két hét után ott kellett hagynom, azóta a most lejáró TB-n kívül semmit sem kapok. Otthon lakok a szülőknél, havi két-háromezer forintból élek (amit a szüleim adnak), ez elmegy a buszra, ha megyek állásinterjúra. Esély nincs rá, hogy a TB-t magamnak fizessem.
2015. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Félig meddig ismerős helyzet, annyiban hogy nem pályakezdő, hanem gyes után szerettem volna újra munkába állni, fizettem pár hónapig a tb-t magam után, mire sikerült tavalyelőtt év vége felé bekerülni közmunkára, több mint 1 évig húztam, közmunkát maguktól nem ajánlanak fel, hanem menni kell utána, ha szeretnél ilyen formában dolgozni, idén felénk már az sem mindegy kire hivatkozik az ember, ha be akar kerülni, ráadásul a lehetőség is kevesebb.
2015. ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja a fél ország közmunkázik...Vidéken.Te budapesti vagy, itt az emberek szerint a kerítés is kolbászból van és hegyekben áll a munka...
2015. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első: milyen közmunkákat ajánlottak fel, hogy nem fogadtad el?
2015. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fűnyírást (benzines fűkaszával, amit életemben nem használtam), szemétszedést emlegettek a kisvárosban ahol lakom. Mindezt nyáron, melegben. Nyáron bármilyen munka a napon nekem egyenlő a halállal. A füvet itthon többnyire én nyírom melegben is, de az csak egy-két óra, nem 8, mint a közmunka. Hűvösebb időben simán megfogom a lapátot meg az ásót, ezért vállaltam el az utolsó lehetőséget márciusban. Árokásás volt a feladat.
2015. ápr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!