Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » S. O. S. Mit kezdjek az...

S. O. S. Mit kezdjek az életemmel ha nem vagyok jó semmire, viszont a gyári munkát nem bírom fizikailag, idegileg? Segítő tanácsokat várok.

Figyelt kérdés
Éettörténet: Egy színvonaltalan szakközépiskolában tanultam, a lakóhely miatt ide járattak a szüleim, de ez nem is lényeg. Ott jól tanultam, viszont később kiderült, hogy ami ott 5-ös volt, az valójában egy nagy nulla tudás szempontjából. Matekból, fizikából, kémiából, mindig rossz voltam, nem fogott az agyam rá, csak nagyon sok tanulással tudtam egy normál szintet teljesíteni. Aztán eljött az utolsó év, és szerettem volna tovább tanulni. Viszont szüleim, és a rokonok azt hangoztatták, hogy a mai világban csak reál szakkal lehet érvényesülni, és eszembe ne jusson valami szar büfészakra menni, mert ők akkor nem fognak támogatni semmilyen téren. Szóval a dolog vége az lett, hogy egy közgazdasági egyetemre mentem, ami nekem kész rémálom volt a nulla matektudásommal. (Fizetős volt, amúgy nem lett volna elég pontom hozzá) És hiába próbáltam behozni a középiskola miatti, meg a beállítottságom miatti hátrányt, nem ment, második félévben kibuktam. Ezután a családom csődtömegnek könyvelt el... Majd elmentem 2 okj-s képzésre, ilyen fél évesekre, mert minnél előbb dolgoznom kellett, nem vállalhattam be mégegy felsőoktatást. Azután nekiálltam munkát keresni, 1 évig itthon voltam, közbe elmentem gyakorlatszerzés miatt kisegítőnek. De mégsem vettek fel sehová, sem a szakmáimba, sem más területekre, pl recepciósnak, adatrögzítőnek, pultosnak sem. Kapcsolataim, segítségem nincsen, zárkózott ember vagyok, 1-2 barátnővel. Nos, a vége az lett hogy elkezdtem gyárakban dolgozni, mert oda legalább felvettek. De sehol sem bírtam sokáig, max másfél évig. Kikészít az az embertelenség ami ott jellemző, a monotonitás, a több műszak, a kemény fizikai munka nő létemre, a folytonos sérülések, a szüneten kívül nem lehet wcre elmenni szabály, és a munkatársak többsége ki is nézett maguk közül, nem tudtam beilleszkedni. Mostanra teljesen kilátástalan lett az életem, hiába jelentkezek bárhová, mégúgyse vesznek fel mint régen, hiszen már több éve végeztem el azokat a szakmákat, de egy percet sem dolgoztam bennük, a munkáltatók szinte lenéznek a gyári munkák miatt. Igazából már motivációm sincs, hogy ezekkel érvényesüljek, annyi elutasítás ért hogy már megutáltam az egészet. Talán valami újba kellene fognom...de félek már késő, és már megoldhatatlannak tűnik a tanulás, mert közben magamat is el kell tartanom valamiből, szüleim már nem támogatnak egyáltalán. Másrészt azok a területek amik érdekelnek és van tehetségem hozzá, azokkal nem lehet munkát találni ugyanúgy. Nem tudok konkrét szakmàt írni, csak ami érdekel és szeretem: idegen nyelvek, utazás, irodalom, művészetek, állatok. Kérlek a külföldre menekülést ne tanácsoljátok, mert itt szeretnék maradni egyenlőre.
2015. ápr. 15. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Idegennyelvek érdekelnek? Mit tudsz?

Azzal simán találsz jó munkát ha beszélsz egy-két nyelvet!

2015. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és idegen nyelvek plusz utazás plusz művészetek az akár idegenvezetőnek is jó lehet.
2015. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Ezekre a kifejezésekre (idegennyelv, utazás) a turizmus-vendéglátást javasolnám először, habár az is reál, de egy lazább fősuli mégsem közgáz egyetem. Nem is értem, hogy a szüleid hogy várhatták el, hogy közgét végezz, amikor a reál tárgyak nehezebben mennek... Analízis, statisztika egy relative rossz matekosnak kínzás. Minek? Inkább az idegennyelveket próbáld. Nyelvvizsgákkal hogy állsz? (sajnos Mo-on a papír számít a legtöbb helyen, tisztelet a kivételnek, és nem az, hogy alapfokú nyelvvizsgád van, de folyékony, tárgyalóképes tudásod van). Mely nyelveket beszéled? Ha jó vagy idegennyelvből, e felé kellene fordulni. Több olyan cég is van, akik külön tartanak egy idegennyelvi kommunikátor emberkét (fogászatok pl), akik az ügyfelekkel tartják a kapcsolatot, rendeléseket intéznek, tehát irodai meló, de szinte egész nap angolul vagy egyéb más nyelven beszélnek. Én dolgoztam ilyen helyen, a fizu jó volt, a társaság sz.r, de nem ilyen üzletkötős-házalós meló.


És ha van fősuli, akkor egy fokkal könnyebb elhelyezkedni, hiába "gagyi" diploma az egyetemekéhez képest, az eddigi szakmáiddal ki lehetne egészíteni. Tényleg, mi is a két szakma, amiket tanultál? Miért nem ezekben próbálkozol?


A gyári munkát lenézők a gázak, addig is legalább dolgozol, legalább be tudsz írni tapasztalatot a cv-dbe. Ezt is be lehet írni olyan kifejezésekkel, hogy jobban mutasson. És legalább látják, hogy nem derogál neked a munka. Manapság ez is nagy szó, mert rengeteg ember a 0 munkáért akar nettó 150-et kapni.


Irodalom, művészetek, állatok: hát a magyarral véleményem szerint nem sokra lehet menni, max bölcsész szak. Állatorvosi asszisztensnek is lehetne tanulni, ez szintén OKJ, de nincs akkora verseny, habár pozíció is kevesebb. Nem egyszerű ez.


Megértelek. Nekem is hasonló eddig az élettörténetem, ugyanúgy közgé, aztán otthagytam, bár nekem inkább családproblémáim voltak, talán dacból ellenálltam minden ellen. Kitanultam két OKJ szakmát, és most fontolgatom a fősuli befejezését, mert már szinte minden hirdetésben ott van, h felsőfokú képesítés. És akkor is jelentkezhetsz, ha a diplomád nem szakmába vágó, mert HR-es diplomával is mehetsz irodavezetőnek pl. Amúgy én sem tudom, hogy IGAZÁN mit szeretnék. A mai napig, holott 26 éves vagyok.


Adatrögzítő, pultos: szerinted hány ezren küldik el ugyanúgy a cv-jüket ezekre a pozíciókra? :D Hát qrva sokan, hihetetlen, mennyi ember keres melót! Jobb ezekben az esetekben, ha ismerőssel jutsz be, mert eleve ezek nem "nehéz" munkakörök, túljelentkezés van, ráadásul lehet észre sem veszik a pályázatodat, lehet az akármilyen szuperjó. Belefáradnak, mire a tiédhez jutnak. :(


Szerintem lehetsz max 23 éves, szóval még nem késtél el. Rengetegen tanulnak levelezőn meló mellett. Ha gondolod, beszélgethetünk.

2015. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bár nem feltétlenül külföld miatt, de én is mindenképpen a nyelvtanulást javasolnám. És igen, ha nincs más lehetőséged, azért gondolkodj el a külföldön, hiszen itt sincs sok barátod, itt sem tudsz könnyedén beilleszkedni, így sok veszíteni valód sincs.
2015. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

3:

Nem tud normális állást kapni, erre te egy büfé szakot ajánlasz neki. Ha már vendéglátás, tanulhatna szakácsnak is, ami könnyebb, rövidebb és piacképesebb is a number 1 büfé szaknál.

2015. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy azt sem értem, mitől lenne reál szak a közgazdaságtan. Azért, mert a matematikát is alkalmazza? Ilyen alapon a szociológia is reál szak lenne, mivel annak a módszertana is statisztikai alapokra épül.
2015. ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TamásTóth ***** válasza:
83%

#6


Attól függ melyik közgazdaságtani szak, Vannak ott "keményebb" matekot igényelő szakok is. Pl: Alkalmazott közgáz


De azért egy pénzügy/számvitelhez is kell elég jó logika meg alap matematikai ismeret. Analizis 1-2 pedig szinte az összes közgáz szakon van, ami könyebb mint a mérnököknek, de ha az ember a közép amtek érettségin szenved, akkor nem lesz egyszerű dolga a matekkal.


A kérdezőnek:


Mindenképpen a nyelveket javaslom. 2-3 nyelv felsőfokú tudásával egyrész lehet menni külföldre, másrészt lehetsz ilyen "call-centeres" Azok viszonylag jól keresnek ha nyelvtudás szükséges hozzá. (Nyilván csak angol nem elég, de egyangol/német, vagy angol/spanyollal már lehet nettó 100 fölött keresni)

2015. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

4-es, látom az első mondatok után be is fejezted az olvasást. Négyféle szakmát, lehetőséget is ajánlottan a kérdezőnek. Te mennyit? Egyébként meg ő kérdezte mit tanuljon, nem? Tudod milyen sz.r, amikor fogalmad sincs, mihez kezdj?

Nem tudom, mióta büfészak a turizmus (a diplomában közgazdász szerepel). Ezt szerintem te találtad ki. A HR és bölcsészre szokás ezt mondani.

2015. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én hasonló "cipőben" járok, de engem még gyári munkásként sem alkalmaznak . Bárhová pályázok,le sem reagálják .
2015. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

TamásTóth :

A gazdaságtudomány tipikusan humán tudomány, mert a vizsgálatának tárgya a gazdaság, ami tipikusan emberi jelenség, emberi tényezőkkel. Attól nem lesz reál, hogy eközben alkalmazza a matematikát, ahogy a szociológia sem.


Az egyetem függő, hogy milyen analízis van, a BME-n a gazdasági szakokon is komolyan veszik a matekot, más egyetemeken viszont inkább csak valami 1 féléves könnyített analízis van, meg némi valszám, statisztika és opkut.


8:

Elolvastam az egész kommentedet, de bullshit az egész, viszont a legnagyobb baromság akkor is az eleje volt.


"Te mennyit?"


Olvasd el a 4-es kommentemet is!


"Egyébként meg ő kérdezte mit tanuljon, nem? Tudod milyen sz.r, amikor fogalmad sincs, mihez kezdj? "


De inkább javasolsz neki egy olyat, ami egyrészt nem tudjuk, érdekli-e, másrészt másfél évtizede túlképzés van belőle, boldog-boldogtalan elvégzi.


"Nem tudom, mióta büfészak a turizmus (a diplomában közgazdász szerepel). Ezt szerintem te találtad ki."


Már 10 éve azok is azt mondták, azok is, akik erre a szakra jártak (2006 előtt idegenforgalom és szálloda néven futott, "ifor"-nak becézték). Az, hogy gazdasági szak, nagyon tág fogalom, pont a matekosabbak érnek többet, a legalja közüllök a turizmus és vendéglátás.


"A HR és bölcsészre szokás ezt mondani."


A bölcsészre mondani egy sztereotípia, mert rengetegféle bölcsész szak van. Pl. az idegen nyelv szakok nem büfé szakok.

2015. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!