Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy pedagógus,...

Szerintetek egy pedagógus, orvos, mérnők, bolti eladó és gyári munkás nagyjából ugyanakkora bért érdemel a munkájáért?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvos többet, mert életek múlnak rajta.

De hát tudjuk, hogy ezek a dolgok nem így működnek.

2015. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem, hiszen nem egyformán könnyű vagy nehéz munkákat sorolsz fel.
2015. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért egy bolti eladó nyilván nem kaphat annyit mint egy orvos vagy mérnök.
2015. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért;tényleg ugyanannyit is kapnak?Vagy csak elméleti kérdés.?
2015. márc. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A tudást és a munka társadalmi hasznosságát kell elsősorban megfizetni. Ennek alapján az orvos érdemli a legtöbbet, utána a mérnök, a tanár, és jóval kevesebbet a bolti eladó.
2015. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos ugyanannyi munkájáért; de az is kellene, hogy számítson,hogy hogyan, milyen minőséggel végzett munkáért, szerintem.

Mert találkoztam olyan orvossal is, akinek semmi hasznát nem vettem, se kérdésre nem válaszolt, se tanácsot nem adott, se nem törődött semmivel.

Vannak olyan pedagógusok is, akik több hasznot hoznának, ha elhagynák a pályát. Nem politozálásból, de pl. a Kész.

A bolti eladó szerepét sem szabad lebecsülni, egy-egy mondattal, mosollyal felderítheti vagy tönkreteheti sok ember napját.

2015. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de egy bolti eladó soha nem lenne képes elvégezni az orvos vagy a mérnök munkáját, fordított esetben - rövid betanulás után - egy orvos is képes a bolti eladó munkájára. (Nem véletlenül megy sok diplomás, aki nem talál képzettsége szerinti munkát, eladónak.)
2015. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!