Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha szülés után visszamegyek...

Ha szülés után visszamegyek dolgozni, mennyi fizetésre számíthatok a régihez képest?

Figyelt kérdés

2009. őszén tervezem a visszatérést a régi munkahelyemre. Akkor lesz 4. éve, hogy eljöttem és 2 gyermekem született azóta. Bejelentett, 8 órás állásom volt/van.

A munkahelyemen én voltam a legrégebbi dolgozó, én kerestem a legtöbbet, azonban mára a többiek jóval többet keresnek, mint én akkor (ami teljesen természetes).

Az a kérdésem, hogy ilyenkor én is kérhetek kb. annyit (vagy többet), mintha el sem mentem volna pár évre, vagy örüljek, hogy visszavesznek a régi fizetésemmel? Ilyenkor milyen törvény vonatkozik rám?


2008. aug. 28. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem befolyásolja a régi béred az újjat,ha azóta volt béremelés,te is az emelt bért fogod kapni.
2008. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, kötelező megadniuk Neked a mindenévben megadott fizuemelés átlagát. Éjjen éjjen, így legalább kapok fizuemelést, mert olyat én sose kaptam, mert gyűlöltek és megvetettek.
2008. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hol dolgoztál. Állami szektorban vagy vállalkozónál. A Vállalkozó nem köteles magas bért adni ott örülj ha a régit megkapod. De persze akkor is a fizetés emeléseket kell adja. Állam esetében akkor vagy közalkalmazott vagy köztisztviselő leszel voltál. Akkor meg az éveid alapján járó bér szerintem.
2008. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Teljesen mindegy, hogy hol dolgoztál előtte, ebben a kérdésben a Munka Törvénykönyvének a rendelkezései vonatkoznak Rád is. Meg kell adják azt az átlagos béremelést, amit a 4 év alatt a kollégáid kaptak azonos beosztásban, vagy összességében. Persze nincs erre így jó válasz, mert minden ügyben van egy egyedi flikk, amitől másképp kell értelmezni. Pl: A többiek közben megtanultak egy idegen nyelvet, és azért kaptak béremelést stb.Alapesetben előbb kérdezősködj, nézz körül, és ha úgy érzed, hogy valami nem oké, keress ügyvédet. Persze erre egy magánvállalkozás azonnal el fog küldeni. És sajnos ebben az országban itt és most erre már az erkölcsi alapja is megvan. Ugyanis őt ugyanúgy "szivatják" a munkabéred miatt, mint Téged. Én javaslom a békés megbeszélést a munkáltatóval.
2009. júl. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!