Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másodállás hogyan működik?

Másodállás hogyan működik?

Figyelt kérdés

Lehetséges,hogy 4 órás munkaidőben fogok dolgozni, így viszonylag sok időm fog maradni, míg úgyis ha néha becsúszik egy kis túlóra (amit amúgy kifizetnek).

Ezért úgy gondoltam,hogy lehet megérné másodállásban csinálni vmit. Még nemrég végeztem fősulin,szal nemtom hogyan zajlik ez.


Mivel vidéken lakok és ez a 4 órás lehetőség is itt van, ezért túl sok dolog nem jöhet számításba.

Az egyik lehetőség lehetne értékesítési meló. Sok olyan hirdetést láttam álláskereső oldalakon itt a környéken,amik értékesítési melók, lényegében mint egy (házaló)ügynöki tevékenység.

Ezekből van biztosítással foglalkozó, illetve pl. napelem vagy mezőgazdasági dolgok értékesítése. Gondolom sok múlik a leendő munkáltatón is, de ellehet egy ilyet vállalni a leendő 4 órás bejelentett munkám mellett? És ha igen, akkor kell magam után fizetni a másodállás miatt tb-t vagy vmit?


A másik lehetőség pedig a mezőgazdaság. Van egy nagyon kevés földünk, de ha azt vennék, vagy a meglévőn gazdálkodnék vmivel, akkor az hogyan oldható meg jelen helyzetben?


2015. ápr. 21. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

a tb állásodtól független, nem is értem, hogy jött ez...

elvállalhatsz ilyeneket, mivel ezeket vállalkozóként kell csinálni,senki le se szarja, hogy van-e másik munkád.

viszont rengeteg továbbképzés,vizsga, fizetős programok, készülj fel. amiken persze erősen ajánlott a részvétel.

2015. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja,természetesen ez az első lehetőséghez kapcsolódott.
2015. ápr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal kevesebb az adó/járulék ha főállás mellett vagy vállalkozó. De erről hozzáértővel érdemes beszélni: keress könyvelőt, adószakértőt!
2015. ápr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!