Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik az adózás angliában?

Hogy működik az adózás angliában?

Figyelt kérdés

Gyakorlatra kell mennem Angliába 6 hónapra.

Végig minimálbért fogok kapni.


Azt már kiderítettem, hogy nem kell kétszeresen adóznom, tehát csak angliában adózom. De azt tudja-e valaki, hogy ha csak mondjuk 6 hónapig leszek ott, akkor egyáltalán kell-e majd adóznom (vagy vissza tudom-e igényelni) és ha igen akkor mennyit.


Hogy működik az angol adózási rendszer?


Köszönöm előre is!


2015. ápr. 15. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hónap alatt minimálbér esetén nem éred el 10600 fontos keresetet, ez alatt pedig nem adózol, csak NI-t kell fizetned.(egézegézségügy)
2015. ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igy van ahogy az elso mondta. De ehhez kell rendelkezned adószámmal. Ha nincs akkor az úgy nevezett "emergency" adót fogsz fizetni ami magasabb, amig meg nem kapod a számot. Azután visszakapod azt amit levontak.
2015. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm előre is a válaszokat!


Közben tovább olvasgattam, és szerintem a duppla adózási egyezmény csak akkor érvényes, ha én adózásilag Angliához tartozom, amihez több mint 6 hónap ott tartózkodás szükséges.


Akkor ha jól értem itthon le kell majd adóznom, amit kinn kapok?



Esetleg (ez már nagyon mély tudást kíván)n tudja valaki, hogy magyaországon, ha jól tudom nem kell leadóznom a borravalót Angliában viszont igen. Akkor most fizetnem kell? (Felszolgálónak megyek)


Köszönöm szépen a válaszokat!

2015. ápr. 15. 19:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha Angliában dolgozol, ott is adózol. Az EU- országok között kettős adóztatást kizáró egyezmény van érvényben.
2015. ápr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez azért nem teljesen így van, mert ha nem vagyok adóköteles abban az országban, akkor ott nem adózok, ha jól tudom.


Legalábbis én ezt olvastam az interneten különböző adótanácsadási lapokon. Minimum 6 hónapot, vagy 3 éven belül háromszor 90 napot kell ott töltenem az országban ahhoz, hogy adóköteles legyek ott...


(Amúgy nem minden ország között van...)

2015. ápr. 15. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:
ne keverj. eu-s országokra egységes a szabályozás. ahol dolgozol, oda is adózol, ez nem vita tárgya. az más kérdés, hogy Angliában 10600 fontig adómentes a jövedelem! ez nem a te gondod, nem tartozik Magyarországra, otthon csak akkor van bevallási kötelezettséged, ha Magyarországon is volt jövedelmed. Ha nem volt, adóbevallást sem kell készítened otthon. Angliában szintén nem, hisz aki alkalmazott, annak a munkaadó készíti el.
2015. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Bocsánat.


Közben tovább olvasgattam, és megértettem, hogy mi ez a "6 hónapot ott kell élj" dolog. Magyarán, ha több mint 6 hónapot ott élek, akkor MINDEN bevételemet le kell ott adóznom, de ha nem, akkor elég csak azt, amit abban az országban szereztem (ha jól értem)


Köszönöm a segítséget! Így remélem, egy kicsit több pénz fog nálam maradni, mert eddig nem gondolkoztam az adóval és úgy számoltam, hogy mennyit tudok félrerakni, de most ha az adót levonnák az csúnyán levonna belőle. De szerencsére akkor nem kell adózzak, ha jól értem. (Vagy majd visszaigényelhetem).


Köszönöm!

2015. ápr. 16. 13:17
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Én Angliában éltem, csináltam 6 hónapos gyakorlatot is majd egy év múlva visszaköltöztem.


Valószínűleg fogsz adózni Angliában, mivel automatikusan vonják az adót és minimálbéren elérnéd a minimumot egy év alatt. Én is adóztam, amikor kint voltam gyakorlaton. Az egyetlen dolog, amit kell, hogy tegyél az az, hogy benyújtasz egy p85-öst az államnak, amikor elmentél, és visszautalják az összes adót.


Ez azért van, mert az ő adózási rendszerük számolja, hogy mennyi bevételed lenne, ha ezzel a bevétellel te folyamatosan ott dolgoznál.

Feltételezve, hogy 21 éves elmúltál, a minimál bér 7,70 font. Feltételezve megint, hogy 40 órát fogsz dolgozni az éves bevételed 16 016 font lenne. Ebből 3516 font adóköteles, aminek az éves adója 703,20 font lenne. Ez elosztva 12-vel 58,60 font. Ami azt jelenti, hogy valószínűleg havi ennyit fognak adóztatni téged. Így a végén kb 351 fontot fogsz visszakapni.

2019. júl. 24. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!