Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok errol az allasin...

Mit gondoltok errol az allasinterjurol?

Figyelt kérdés

Elozmenykent had emlitsem meg, 18 eves korom ota dolgozom. 1 evet teljes munkaidoben dolgoztam, ket eve pedig reszmunkaidoben dolgozom egyetem mellett szoftverfejlesztokent. A diplomamat hamarosan International Business Administration szakon fejezem be (angol nyelven).


Az egyik ismerosomet felvettek erre a helyre, o ajanlotta, hogy probaljam meg en is. A pozicio megnevezese Angol nyelvi konzultacio. Mivel 1 evet dolgoztam elotte Londonban, sot a diplomamat is angol nyelven csinalom, ugy gondoltam megprobalom en is. Jelentkeztem, 1 het mulva felvettek velem a kapcsolatot, behivtak interjura.


Az epuletet elegge nehezen talaltam meg, igy 10 percet kestem. Azt hozza kell hogy tegyem, hogy 18:30-ra volt kikotve az interju, en viszont 18:40-re erkeztem meg.


Nos megerkeztem az epulethez, a ceg irodaja a 42. emeleten van. Nagyon fenyuzonek nez ki az egesz.

Az interjuztato no kb 30 lehet, en jelenleg 22 vagyok. Nos az elejen megemlitette hogy kestem, es ez egy nagyon rossz elso benyomas. Egyetertettem vele, es sajnalatomat fejeztem ki amiert kestem. Aztan jott azzal hogy az ingem nincs kivasalva. Na itt mar teljesen lesulyedt az onertekelesem. Igy kezdeni egy interjut. Utana azzal jott, hogy szerinte nagyon felenk vagyok, nem magabiztos, es sokszor nem nezek a szemebe. Nem jok a kommunikacios keszsegeim. Kb 10 percet beszelhettunk, azzal valtunk el hogy szerinte nem vagyok alkalmas a ceghez. Azt is emlitette hogy tul fiatal vagyok.


Nem ez az elso interjum, viszont csak szoftverfejleszto cegekkel van tapasztalatom, ott az osszes jol ment, sot volt hogy ketto allas kozul is valaszthattam. Ez viszont eletem legrovidebb interjuja es elegge elkeseritett. Ezek szerint nem is a tudas a lenyeg, hanem az ilyen aprobb erzelmi dolgokra kell nagyon ugyelni? (hisz az angolrol szo nem volt)



2015. ápr. 21. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már kb ott eldönthette, hogy nem vesz fel, amikor késtél. Nem elkeseríteni akarlak, vannak, ahol nagyon centivel nézik, vannak, ahol nem. A többi szerintem csak kifogás volt.

Legyél mindig nagyon határozott, magabiztos a többivel meg ne foglalkozz.

Szoftverfejlesztőként, ahogy hallom, könnyű állást találni, de a többivel korántsem. Ez ne lombozzon le, sok kört kell futni, aztán az egyik helyre felvesznek.

Szerintem te is jobban jártál, hogy nem egy ilyen helyre kerültél.

2015. ápr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

természetesen a tudás is fontos, de ugyan ezzel a tudással rendelkező emberből talál mondjuk ezret.

aztán jöhetnek a finomságok. ne késsen el,legyen rendezett a külseje. legyen 500. még mindig van 500 jobb embere nálad!

aztán még belőlük is szórhat.mennyire illik bele a cég profiljába...stb.

ez nem a Te szegénységed. egyszerűen csak tudta, hogy talál nálad jobbat. mindenkinél van jobb, ideje volt megtanulnod, legközelebb öltözz fel rendesen, és indulj el 2 órával előbb,ha kell.

2015. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A pozicio megnevezese Angol nyelvi konzultacio"


Nem tudom, hogy mit takar ez a pozíció, de nem lehet, hogy stresszinterjú volt? Késés és a ruha nagy hiba volt, különösen előbbi, de ha valaki nekem azt mondja, hogy nem vagyok elég magabiztos egy kommunikációval kapcsolatos munka esetében megpróbálom bebizonyítani ennek ellenkezőjét -ésszerű határok között.

2015. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ertem, ezek szerint azokrol a dolgokrol amikrol azt hittem nem annyira szamitanak, nagyon is szamitottak.

A pozicio hivatalosan amugy "Language consultant" de csak angol nyelvi teruleten. Nem ez az elso interjum, viszont ez az elso ahol teljesen megbuktam. Eddig csak IT-s fejlesztoi interjukon voltam ahol csak a tudassal foglalkoztak. Jo tanulsag volt.

2015. ápr. 21. 18:52
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem csak 18:30-kor a kolléganőnek már a töke ki volt és sietett volna haza. Erre rátettél egy lapáttal azzal, hogy elkéstél is itt a vége. Én ennél jobban nem spiláznám túl az ok-okozatot.
2015. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!