Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Régóta vannak problémáim a...

Régóta vannak problémáim a spórolással, hiába teszem félre a pénzemet gyakran elcsábulok és csipegetek belőle amiből az következik, hogy folyton felélem az egészet. Van egy ötletem ennek kiküszöbölésére ti mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy nyitok egy online számlát ( Paypal, Skrill, stb. ) és rá utalgatom a félrerakni kívánt pénzt mert így nem tudok rögtön hozzájutni. Ti mit gondoltok erről? Jó ötlet? Egyenlőre én jó tervnek látom viszont szükségem lenne más emberek véleményére is, hogy biztos legyek benne. Esetleg van közületek olyan, aki ilyen módon spórol?

2015. márc. 9. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen távon tervezed a spórlás, milyen céllal, hány éves vagy, mik lehetnek még elvárásaid, ha már megtakarítasz. Hosszú távra vannak ennél sokkal jobb lehetőségek. :)
2015. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Bárhonnan kilehet venni a pénzt, arra is találsz módot...

Egyszerűen megtartóztatást gyakorolj.. :) Fincsi cukorkákat az asztalra és ne nyúlj hozzá pont 7 napig. Ne félj, nehezebb mint gondolod :)

Pénzt megtanulni kezelni pedig a lakosság 90%-ja nem tudja, hiába mondja hogy igen. A további 10% az már gazdag is...

2015. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen nagyságrendű pénzről van szó?
2015. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon kedvesek vagytok a gyors válaszért! :) rövidtávú (pár hónap, esetleg 1 év) megtakarításra gondoltam, heti 5-10.000 Ftra amit félreraknék. Igaz, hogy így is hozzá férek viszont a paypal-nál például 2-3 nap mire a folyószámlámra kerül a pénz, így például nem tudok hozzányúlni a " lemegyek egy sörre a haverokkal" alkalomkor :D egyébként 20 éves vagyok és mindenképp szeretném tudatosabban kezelni a pénzem
2015. márc. 9. 20:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy perselyt és add oda a kulcsát anyukádnak.
2015. márc. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nagyon dícséretes, hogy felismered a problémát és gondolkodsz rajta!

Nem hiszem, hogy van "A Válasz" sok megoldás lehet, és minden embernél más - próbáld ki.

Egy másik ajánlott megoldás, hogy minden nap füzetbe vagy akárhova írod, mennyit mire költöttél, és később átnézed, min is tudnál spórolni.

Nekem elég szokott lenni, ha kiszámolom, mennyit akarok naponta költeni, mondjuk 3-5 naponta kiveszem ennek a háromszorosát KP-ben. Pl. 3e-t költhetek naponta, ebéd kb. egy ezres, marad 2e a bevásárlás-sörözésre...De nem állítom, hogy húde módszeres vagyok - szerencsére diákként spórolnom kellet, és azóta nem kerestem nagyon rosszul.

Amugy: ha még nincs meg, tanulj angolt és (szakmádbeli) informatikát, az nagyon megdobja a lehetőségeidet .

2015. máj. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!