Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit gondoltok arról, ha...

Ti mit gondoltok arról, ha valaki ma Magyarországon havi 3 millió forintot keres úgy, hogy nemhogy törvénytelen, de még erkölcstelen dolgot se tett soha?

Figyelt kérdés
Az üzleti életére vonatkozóan.

2015. ápr. 24. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Azt gondolom, hogy egy nagyon ügyes ember, amilyen én sosem leszek. Egy sikeres vállalkozó simán összehoz ennyit egy hónap alatt.
2015. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Ha tisztességesen csinálja, akkor becsületre méltó, főleg azért, mert valószínűleg több embernek is munkát ad.


Amúgy 3 millió forint üzleti életben nem olyan nagyon sok, bár ez az én véleményem. Külföldön egy jobb diplomával, info, mérnöki, orvosi nem 4-5 év alatt könnyen el lehet jutni erre a fizetési szintre.

2015. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem vállalkozó, ez állandó fizetés.
2015. ápr. 24. 15:39
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
Annak viszont nagyon tiszteletre méltó. bár érdekelne, hogy Magyarország, vagy külföld, mert Magyaroszágon valami nagyon nagy górénak kell hozzá lenni óriási felelősséggel, míg külföldön egy mérnök, orvos, informatikus is könnyedén tud keresni ennyit.
2015. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Egy magyarországi cég vezérigazgatója (de nem egy külföldről bejött multi).
2015. ápr. 24. 15:47
 6/20 anonim ***** válasza:
45%

"Egy magyarországi cég vezérigazgatója (de nem egy külföldről bejött multi)"


Ebben az esetben tiszteletre méltó, mert sokra tudta vinni egy ilyen putri országban. Nekem is jó fizetésem lenne, mert mérnökinformatikusnak tanulok, jó persze nem 3 millió, de már most diákmunkával 150+-t keresek, pedig alig dolgozom az egyetem mellett, ami szerintem nem rossz 21 évesen Magyarországon, de mégis rögtön megyek külföldre, ahogy végzek

2015. ápr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Csak a jobb egzisztenciális viszonyok és fizetések miatt mész el?
2015. ápr. 24. 15:53
 8/20 anonim ***** válasza:
40%

Egyáltalán nem. Elegem lett a politikából meg az emberek nagy részéből, abból hogy mindenki irigy a másikra és ott tesz keresztbe, ahol tud. Én nem akarok egy ilyen országban élni, ez az első számú ok. A második számú ok, maga a munkakörülmények. Magyarországon, ahol most is dolgozom és ez egy jobb cég, folytonos a stressz, látom milyen a főnök stb. Külföldön egy jobb informatikai cég már olyan, hogy van pihenő szoba, ha elfárad az ember, ingyen kaja meg üdítő, stb. Mint a google-nél, mert belátták, hogy a jó munkakörülményre nem kell sokat költeni, de mégis job tőle a munka és így több a bevétel.


Itt egy link, igaz ez a Google, de már a legtöbb valamire is adó informatikai cég próbál hasonló comfortot kiépíteni.


[link]


A harmadik ok,hogy mindemellett sokszor annyit tudok keresni és persze lesz nyugdíjam is, amit Magyarországon nem hiszem hogy elérnék és dolgozhatnék halálomig.

2015. ápr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ez egy ördögi kör. A nyugati országokhoz viszonyított gyenge gazdasági helyzet miatt egyre több, a társadalom számára értékes ember megy el, ami még tovább rontja a gazdasági és a foglalkoztatási mutatókat.

Mondjuk pont rossz ember mondja ezt, mert én is külföld felé kacsintgatok.

De az is biztos, hogy itthon is meg lehet teremteni azt az egzisztenciát, amit sokak szerint csak külföldön lehetséges.

2015. ápr. 24. 16:09
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Mondom, nekem az csak a 3. ok, hogy elmegyek. Első sorban az emberek mentalitásával van gondom meg a politikai helyzettel. Itt sajnos nem lesz változás.


A második, hogy a szakmámban sokkal többre vihetem, mint itthon, ahol legtöbb esetben az lesz vezető, aki valakinek a valakije. Még egyszer leíróm, a legtöbb esetben, van kivétel is természetesen.

2015. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!