Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyinél kezdődik...

Omoc kérdése:

Szerintetek mennyinél kezdődik egy reálisan megítélt "jó fizetés" ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ha én nettó 180 ezret keresek, akkor az már jónak számít, elégedett lehetek vele?

2015. ápr. 25. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Számomra 150e-től.

Viszont ha gyereket számolok, meg házhitelt, akkor azok + költsége hozzáadódik a 150e-hez.

2015. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem képzettségtől függ. Ha csak 8 általánost végeztél és se nyelvtudásod se más egyénileg tanult képzettséged akkor iszonyú jó a 180.


Két jó diplomával, nyelvtudással pedig viszonylag kevés a 180 is.


Na meg az se mindegy, hogy hány órában és milyen munkarendben? Heti 40, azaz hetfo-pentek napi 9-17-ig? Vagy 3 műszakban, összevissza jársz, esetleg hétvégén is és több mint heti 40 órában?

2015. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Valahol ez a baj, hogy az emberek a fizetéssel is inkább másoknak akarnak villogni és fordítva meg csak az összeget látják, a mögé tett munkát nem.


Meg 180 ezer kis kinek mi. Ha Pesti életet nézem, havi 50 a szobabérlés, 35 a kaja, 10 a bérlet, plusz 1-2 apróbb kiadás, és már ott vagyok hogy havi 100 elment. És ez azt jelenti hogy még nem csináltam semmit, nem voltam sehol, és még lakásom sincs. Lakással számolva meg autóval már havi 150 is simán elmenne, és még mindig csak az alap dolgoknál tartok.

2015. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A jó fizetés vidéken 150e Ft nettó, Pesten 200e Ft nettó. Dőzsölni ebből sem lehet, de egy jó életszínvonalat élni igen.


De függ attól is hogy van-e kocsid, van-e saját lakásod és hogy mondjuk mi a hobbid...

2015. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Én nettó 200-at keresek + caffeteria, mellé még van egy másodállásom, onnan havi 100 összejön, de nem érzem azt, hogy mennyire jól élnék.


Szerintem nettó 4-500 körül kezdődik az elfogadható fizetés 600-800 nettónál már jó fizetésnek mondanám.


De ez szerintem mindenkinek egyéni dolog, van, aki az én fizetésemre már azt mondaná, hogy mennyire jó...

2015. ápr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kompenzáció kb. 60-75%-a annak, amit megtermelsz, akkor teljesen reális a fizetésed. Ha kevesebb, alulfizetnek, ha több, akkor szerencsésnek mondhatod magadat.
2015. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Ha a kompenzáció kb. 60-75%-a

annak, amit megtermelsz, akkor

teljesen reális a fizetésed."


Nekem ez nagyon soknak tűnik. Mondjuk legtöbb ember nem tudná ezt amugy se kiszámolni. Nyilván többet kap egy áruház vezető mint a pénztáros de hogyan is kéne kiszámolni, hogy kire mennyi termelés jut?

2015. ápr. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nettód hét jegyű, az már jó, ha belegondolsz az "alig" 40e EUR/év, ami egy német átlagbér.
2015. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!