Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mandulaműtétem lesz. A munkahe...

Mandulaműtétem lesz. A munkahelyem azonban nem enged el táppénzre. Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés

A doki szerint legalább egy hetet pihennem kéne. A főnököm közölte, hogy a műtét napjára elenged (pénteki nap) de hétfőn már jönnöm kell. Mikor feltettem a kérdést, hogy miért, közölte, hogy van más jelölt is az állásomra...


2 évig munkanélküli voltam, nem akarom azt újból!


32/F



2015. máj. 4. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen a magyar valóság.

Jogilag nem teheti meg. Tehát ha kiír a doki, akkor táppénzen leszel.

A gyakorlatban kirúghat. Táppénz alatt is. Talál indokot, hidd el. Szóval vagy bevállalod, hogy hétfőn mész dolgozni, vagy keresel másik munkát.

Sok a munkanélküli, sajnos megteheti.

Esetleg bepereled ezért. De a bizonyítás necces lesz.

2015. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legjobb megoldás de én beszélnék az ő felettesével. És megkérdezném, hogy miféle emberek maguk?
2015. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a munkád de ha nem erős fizikai akkor azért egy pénteki műtét után már hétfőn simán lehet menni.
2015. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
van adminisztratív meg fizikai része is. Egy iskolában vagyok karbantartó.
2015. máj. 4. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
A pénz és a munka nagy úr a mai világba de azért rákérdeznék a főnöknél h ha vmi szövődmény lesz amiatt h nem hallgat az orvosra vállalja-e a következményét?!
2015. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

A lányomnak (4 éves) februárban vették ki az orrmanduláját. Igaz, ő már 1 órával utána ugrált az ágyon, mint egy félőrült, de mellettünk feküdt egy 16 éves leányzó, akinek az orr és a garatmanduláját is kivették.


Ő másnap hazamehetett, ahogy mi is, de pocsékul nézet ki, nagy fájdalmai voltak.

Minél később műtik és veszik ki a mandulát, annál fájdalmasabb az egész.

Nem tudom, hogy melyik manduládat veszik ki (orr vagy garat), de a garat sokkal rosszabb és fájdalmasabb, mint az orr.

Az orrmandulával hétfőn már simán tudnál dolgozni menni. A garatot azért megkockáztatnám, de azzal se lehetetlen.

A lényeg, hogy ne emelj, ne hajolgass. Tartsd be azokat az utasításokat, amiket az orvos mond.

Mi kaptunk leírást is arról, hogy mit lehet és mit nem a műtét után 1-2 és 4 héten belül.

2015. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindkettőt kiveszik.
2015. máj. 4. 14:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
próbaidőn vagy? ha nem, akkor nem rúghat ki, ha megteszi, akkor perelsz
2015. máj. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola egy állami intézmény. Nem tudom elhinni, hogy egy állami alkalmazott,( a főnökeid ) képesek ilyen aljasságra. Először is igyekezz mindent írásban intézni. A táppénzre utaló kérésedet is és a váálaszt is írásban.


Ha meg meri tenni, hogy elutasítja írásban ( kétlem) könnyű dolgod lesz. Ha nem írja le, csak szóban fenyeget meg, akkor fordulj azonnal az iskolafenntartó felettes intézényhez és írd le nekik azt is, hogy a főnököd nem volt hajlandó írásban válaszolni, de szóban megfenyegetett azzal, hogy kirúg. Sajnos nincs más választásod, mint harcba szállni.

Az Erő veled van ! :o)

2015. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, harcolni kell ellenük mert megszokják.
2015. máj. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!