Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanátok:...

Melyiket választanátok: valamit, amit szerettek, de kb ingyen csinálhatjátok életetek végéig, vagy valamit, amivel kereshettek pénzt, de nem szeretitek?

Figyelt kérdés

Egyetemen vagyok, hamarosan döntenem kell milyen irányba megyek a mesterképzésen. És a fenti kérdés komoly dilemmát okoz. Azok a dolgok, amik érdekelnek, lekötnek, foglalkoztatnak, élvezem őket és jó vagyok bennük, azok kb azzal járnak, hogy vagy nagy nehezen bejutok egy állami intézménybe dolgozni vele (bár sehol sincs rá anyagi keret gyakorlatilag, szóval ez kb esélytelen), vagy valahol nagyon kevés pénzért próbálok vele tengődni. A másik lehetőség, ami mondjuk keresettebb a munkaerőpiacon, az meg engem hidegen hagy. Tudnám csinálni azt is, de nem élvezném, nem lenne semmi önbeteljesítés benne, semmi kihívás, semmi olyasmi, amiért megérné azt nekem csinálni, csak és kizárólag az anyagiak miatt.


Ti mit választatok? Felnőtt fejjel melyiket érdemesebb? Pénz vs élvezet?


2015. máj. 4. 14:56
1 2
 11/12 Carragher_x ***** válasza:
Természetesen azt válaszd amit szívesen csinálnál, leendő pszichológusként tudnod kéne, hogy ez a helyes válasz:) Azt meg nem hiszem, hogy nem lehet normálisan keresni vele, ha jó vagy benne, csak kicsit messzebb kell nézni, nem feltétlen közszférában, vagy országhatáron belül kell gondolkodni.
2015. máj. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én egyszerre csinálom a kettőt. Van egy "normális" állásom, amit nem hogy nem szeretek, de teljes szívemből gyűlölöm, viszont pénzt kapok érte, és muszáj valamiből megélnem. Emellett van egy másik munkám, amit egyelőre még csak önkéntesként csinálok.
2016. szept. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!