Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akkor kell az állásokhoz...

Most akkor kell az állásokhoz nyelvtudás vagy nem?

Figyelt kérdés

Sokszor azt lehet hallani, hogy még a takarító néninek is kell nyelvet tudnia. De ezt valahol én nem látom.

Több ismerősöm nem tud nyelveket és mégis jó állásokra felvették.

Védőnő, mentőtiszt, ápolónő, önkormányzati ügyintéző, tanító, óvónő ilyen ismerősöm vannak és mind el tudtak helyezkedni nyelvtudás nélkül.


2015. máj. 4. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
először talán definiáljuk a jó állást...mert úgy látszik én fogalomzavarban vagyok, a közalkalmazotti állás, ahol alig keres 100-110 ezret valaki, azt nem érzem olyan hűde jó állásnak
2015. máj. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek igaza van! Ez nyilvánvalóan attól is függ, hogy milyen munka, melyik országban.

Kinek mi a jó, mint tudjuk. Amiket felsoroltál, azokhoz nem feltétlen kell nyelvvizsga (a gyakorlatban), de akár meg is követelhetik.

2015. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ezek a közalkalmazotti állások sok ember számára nem túl vonzók, jobb állásokhoz alapfeltétel a nyelvtudás.
2015. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Több ismerősöm nem tud nyelveket és mégis jó állásokra felvették.

Védőnő, mentőtiszt, ápolónő, önkormányzati ügyintéző, tanító, óvónő ilyen ismerősöm vannak"



Ezek közül melyik a "jó állás"? Mert szerintem egyik sem, legalábbis fizetés szempontjából egyik rosszabb mint a másik.

2015. máj. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem csak a fizetés számít, íme pár egyéb fontos dolog a munkáddal kapcsolatban, ami ellensúlyozhatja a nem túl acélos fizetést:

-kevesebb munkaidő

-könnyebb/lazább munka

-rugalmas munkavégzés

-minél kisebb távolság a lakhelytől

-nincs túlóra vagy csak rendkívül ritkán

-nincs hétvégi munka szinte soha

-egybefüggő hosszú szünet /ugye az egészségünk is fontos és ez annak kiváló/

-minél kevesebb stressz

2015. máj. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!