Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más lehetőség hiányában...

Más lehetőség hiányában kimennél külföldre teljes állású cselédnek évi 2M Ft fizetésért, teljes ellátással 20 évre? A 20 év leteltével saját lakást is adnának, nem bejelentett munka lenne.

Figyelt kérdés

2015. máj. 12. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem
2015. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ha nem miért nem?
2015. máj. 12. 18:27
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha húsz évig dolgozol bejelentetlenül, nemhogy lakásod, de még nyugdíjad sem lesz.

És akkor rúgnak ki, amikor akarnak, még felmondási pénzt vagy indoklást sem kell adniuk.

Arról nem is beszélve, hogy az ottani adóhivatalnak is lenne hozzá egy-két kedves szava, ha ez kiderül. Márpedig bármikor kiderülhet. És betegellátásod sincs, egyéb "apróságokról" nem is beszélve...

Gondolkodj egy kicsit, mi biztosítja azt a "húsz évet", ha erről semmilyen papírod sincs?

2015. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy én akarok, ez egy elméleti kérdés :D És az elmélet kedvéért tételezzük fel, hogy ez így megtörténik ahogy leírtam, átcseszés nélkül és itthon semmi más lehetőséged nem volna.
2015. máj. 12. 18:37
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Igen egyetértek az előttem szólóval, és még ha teljes a jószándék, akkor sem tudja senki mi lesz 20 év múlva. Akár meg is halhat a munkaadó.

Menj ki 1-2 évre, tanuld meg a nyelvet, aztán gyere haza, és menj el egy multihoz dolgozni.

Mellesleg jól hangzik az a 2 milla, de kint nem olyan jó pénz. Mi az a teljes ellátás? Szállás, kaja?

Egy au-pair is keres annyit, és amikor én kint voltam, a pénz szinte semmire nem volt elég, fél évig kuporgattam a nyelviskolára. Ez a kis zsebpénz épp elég volt a hétvégi bulikra meg néha-néha egy ruhadarabra.

De ott legalább a család betegbiztosítása fedezte, ha beteg voltam. (Szerencsére nem kellett csak egyszer voltam influenzás, akkor is azt mondta a háziorvos, hogy feküdjek le.) Ha nem vagy bejelentve és megbetegszel, akkor inged-gatyád rámegy.

20 év alatt gyereket mondjuk nem akarsz? És az majd lakik a főnöködnél a kisszobába? Ahhoz lenne egy-két szava. A legtöbb ilyen helyen még a fiúdat sem engedheted be.

2015. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor mennyi az az idő amit elvállalnál? (a teljes ellátásban a szállás, a kaja, betegség esetén a kezelés, a kiutazás és visszautazás költségei lennének benne)
2015. máj. 12. 18:43
 7/15 A kérdező kommentje:
És nem mondtam melyik ország, nem tudhatod hogy jó pénz-e :D
2015. máj. 12. 18:43
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

2 milla sehol sem jó pénz, éves szinten még itthon sem.

Mint már mondtam 1-2 évre kimennék, mint ahogy ki is mentem. És csakis azért, hogy a nyelvet megtanuljam. Tehát minden szabadidőmet a nyelvtanulásra fordítanám, eljárnék nyelviskolába, és csak kinti barátaim lennének. Én Angliában ezt csináltam, le is tettem a Cambridge Proficiency nyelvvizsgát. És még kellett volna egy országgal.

20 évig nem lennék senki cselédje, lenézett koszos kelet-európai. 2 felsőfokú nyelvtudással itthon már elég jó állást lehet találni, és ezt 1-2 év alatt kint fel lehet szedni. Ennél többet nem vállalnék. Életed nagy részét a munkáddal töltöd, nem fontos, hogy mit csinálsz? Én nem akarnék hosszú távon wc-t sikálni.

Jelenleg a felsőfokú angollal meg egy másik középfokú nyelvtudással megkapom majdnem az éves bruttó 4 millát. Igaz, hogy sokat vonnak belőle, de a nettó 2 milla még így is bőven megvan.

Tudom, hogy divat itt sírni, hogy milyen szar ez az ország, de azért ha a párod is keres legalább ennyit, ne ám közel havi fél milla nettóból éhen kelljen halni. Szerintem mi elég jó színvonalon élünk, van 2 gyerekünk, és élvezem a munkámat is.

2015. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem, indoklom is:

- Már többet keresek kezdőként.

- Nekem még van felfelé, cselédként nincs.

- Szakmai fejlődés nulla.

- Bármikor kirúghatnak, nem fizetnek ki.

- Nem lesz se TB, se nyugdíj.

- Lakást se garantált hogy "adnak", ráadásul nem kapnál érte normálisat.

2015. máj. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Én kimennék, azért mert jelenleg itthon negyedét sem keresem meg ennek az évi fizetésnek egy év alatt. :(((


Persze nem vállalnám 20 évre, de kimennék 1-2 évre, aztán felmondanék, addig meg legalább gyűjtenék egy kis pénzt. Mivel nem lennék bejelentve gyakorlatilag bármelyik nap leléphetnék, nem lenne kötelező a 20 évet végig tölteni, ez az előnye a dolognak. Persze hátrányai is vannak, azokat már előttem felsorolták. 20 évig nyilván nem éri meg vállalni, ha nem muszáj. Bár ha abszolút nem találok más munkát, az éhenhalásnál már a fekete munka is jobb. Nem véletlenül fekete munkáznak ma Magyarországon olyan sokan; az évi 2M Ft-nál sokkal de sokkal alacsonyabb fizetésért is. :(


Ha az embernek korog a gyomra, kénytelen a törvényességet és erkölcsösséget sutba dobni... valamiből meg kell élni... :(

2015. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!