Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önkéntes tűzoltó miben...

Az önkéntes tűzoltó miben különbözik a hivatásostól?

Figyelt kérdés

Az én fogalmaim szerint önkéntes az, aki szabad idejében ingyen végez egy tevékenységet ezzel segítve az adott szervezetet, csoportot vagy ügyet.

Gondolom, ez tűzoltókra így ebben a formában nem lehet igaz. Mit jelent az önkéntes szó tűzoltók esetében?



2015. máj. 16. 22:26
 1/6 anonim válasza:
61%
Piros autó,szex,kávé főző XDD azse rossz kategória
2015. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne lehetne igaz, hogy szabadidejében tűzoltó? A polgárőrök is szabadidejükben őrködnek.

Az önkéntes tűzoltók és polgárőrök részt vesznek egy kiképzésen, mert vannak alapvető dolgok, amit tudni kell.

2015. máj. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Neh egy moderátorbácsi már javította is a kategóriát :D Egyébként nálam is azt jelenti az önkéntes hogy ingyér'
2015. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én önkéntes tűzoltó vagyok és ez pontosan azt jelenti, hogy saját szabadidőnkben, saját pénzunket beleölve űzzük ezt a hivatást, anélkül, hogy ezért bármit is kapnánk.
2015. máj. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ingyen és bérmentve tűzoltónak lenni? Le a kalappal. Én is ingyen és bérmentve vagyok polgárőr, de azért a kettő mégsem összehasonlítható feladat.
2015. máj. 19. 16:31
 6/6 anonim válasza:
100%

Én is önkéntes vagyok.


De azért lássunk már tisztán, az önkéntes tűzoltók nem hivatásosok, az általános tapasztalat az az, hogy az önkéntesek megkezdik a takarítást, de a legjavát a hivatásosok végzik, hiszen szinten mindenhez papír és képzés szükséges, ha ezek nincsenek és valamit csinálsz, nagyon megrángatnak.


Persze pár kivétel van, mint például a KÖTÉL és pár nagyobb. De átlagban az önkéntesek nem egyedül avatkoznak be, vagy ha igen akkor is csak kisebb tüzeknél.


Én most nem otthon, Magyarországon vagyok tűzoltó, az az igazság, hogy az én egyesületem (nem én vagyok az igazgató/parancsnok) felszerelésben és sokszor tudásban vetekszik azokkal a katasztrófavédőkkel, akiket a külföldi segítségnyújtáshoz küldenek.


Itt még az önkéntességet nem ismeri el a kormány, de a civilek igen és érzik is, nekünk pedig ez a fontos.


Amúgy önállóan gazdálkodnak az 1%-okból, illetve más adományokból, ami általában nagyon kevés. De az önkéntesek ez HIVATÁS és HITVALLÁS, egy SZERELEM.

2015. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!