Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka 15 éveseknek?

Amcsih kérdése:

Diákmunka 15 éveseknek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és szeretnék zsebpénzt gyűjteni a nyáron. Hova tudnék elmenni dolgozni ilyen idősen? Hevesen és Eger környéke a legmegfelelőbb számomra.

2015. máj. 17. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Rákeresel hogy azokba a városokba hol vannak diákszövetkezet irodák. Hozzájuk bemész és regisztrálsz. De előtte nézd meg, meg van ahol csak 16 éves kortól foglalkoztatnak. Remélem sikerrel jársz, de ilyen fiatalon elég nehéz tartós diákmunkát kifogni.
2015. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez volt az első.. órákig kerestem de semmit nem találtam.
2015. máj. 17. 14:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Max ismerős által,mert 15 évesen senki sem fog foglalkoztatni bejelentve.
2015. máj. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző nagyon el vagy tévedve. Ha azóta nem változott a törvény, akkor 15 évesen vállalhat diákmunkát, diákmunkásként bejelentve, iskolai szünetekbe szülői belegyezéssel.
2015. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez mióta van így? Nálunk 16 volt a korhatár.
2015. máj. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"34. § (1) Munkavállaló az a természetes személy, aki munkaszerződés alapján munkát végez.


(2) Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - az iskolai szünet alatt - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat."


Persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ugyan ezt a törvény kimondja, de a diákszövetkezetnek szíve joga azt mondani hogy csak 16. életévét betöltött embereket foglalkoztat.

2015. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!