Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Részmunkaidős állásinterjún...

Részmunkaidős állásinterjún ezt mondhatom?

Figyelt kérdés

Sajnos jó ideje nincs rendes állásom, így örülök ha akad valami 4-6 órában és behívnak. Viszont ilyenkor sosem értik miért részmunkára jelentkezem és nem mondhatom azt, hogy nem kellek senkinek.

Most 4 órában lenne egy lazább állás. Örülök ha összejönne az interjú, de nem célom 4 órában lenni. Azért jó mert kapnék kis pénzt (maradna egy tizesem kb), dolgozom és a szüleim sem zaklatnak. Viszont nem terveznék hosszútávra, ugyan úgy keresnék állást, így könnyű is lenne négy órában. Viszont hogyan mondjam ezt meg interjún? Meglehet? NEm akarok hátbaszúrni senkit, de kell a munkatapasztalat és ki tudja mikor jönne be más állás. Tovább várni nem akarok.



2015. máj. 21. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell mondani semmit. Elfogadod az állást és amikor találsz másik megfelelőbbet, szépen felmondasz.
2015. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jaja csak nem tudom mikor. lehet hamarább mint gondoltam, de lehet sokára, így nem akarok kiszúrni senkivel, viszont nem egy lehetőséget dobtam már el jobb miatt, ami persze nem jött össze
2015. máj. 21. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
semmit nem kell mondanod - valahol minden munkáltató tudja, hogy mindenki elmegy egy jobb lehetőség esetében. Ami viszont sajnos, nem biztos, hogy nagyon gyorsan lesz - mert iszonyú nehéz ma nálunk a munka-kérdés.. Most annyit mondj: nagyon szeretnéd ezt a munkát elvégezni, tanulnál belőle, érdekel, (szóval csak pozitívat)
2015. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ne mond az állásinterjún. Mellette keresel munkát, és ha találtál, váltasz. Ha jobbat találnak ők is minden szívfájdalom nélkül megválnak tőled. Ez csak üzlet.
2015. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor egyáltalán ne mondjam, hogy nem tudom meddig maradnék? És arra mit mondjak, hogy miért részmunkaidőre jelentkeztem? Telefonba meglepődöttnek tűnt
2015. máj. 21. 16:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
azért részmunkaidőre, mert szükséged van a szabadidődre, besegíteni a családi gazdaságba, ápolni a beteg nagymamát, nyelvet tanulni...
2015. máj. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem tudsz semmit az állásinterjúkról, nem csodálom, hogy nincs állásod. Ott el kell hitetned a munkaadóval, hogy te vagy a legjobb jelölt, semmilyen kétséget nem szabad megfogalmaznod, azt meg pláne nem, hogy csak ideiglenes munkának gondolod.

Az viszont igaz, hogy meghirdetnek néhány részmunkaidős állást, aztán csodálkoznak, ha valaki jelentkezik rá. Engem ilyenekre be sem hívtak, mondván biztos nem lenne nekem elég a pénz, holott a gyerekeim miatt pont ilyet kerestem.

Valóban jó ötlet családi okokra hivatkozni.

2015. máj. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!