Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Biomérnökök vagy élelmiszermér...

Biomérnökök vagy élelmiszermérnökök! Hozzátok szól a kérdésem?

Figyelt kérdés

Most állok felvételi előtt, és a kettő között gondolkozom. Valószínűleg mindkettőnek felvennének, kérdés, hogy melyiket válasszam?

-melyikkel könnyebb elhelyezkedni?

-fizetésben kb hasonló?ez mit jelent?

Egyszóval melyiket ajánljátok? Tudom, hogy van köztük átfedés, és álláshirdetésekben általában mindkettőt odaírják, hogy jeletkezhetnek.De gondolom hogy csak van egy kis különbség?Melyikkel tudok legkönyebben elhelyezkedni majd?

Biomérnökről jobbakat hallottam, de az élelmiszermérnök talán picit jobban érdekel.

De leginkább a pénz és a könnyű elhelyezkedés lenne az első.


2015. máj. 21. 18:18
 1/6 anonim válasza:
Én élelmiszermérnöknek tanulok, de ha összehasonlítani kell, csak az tud neked segíteni, ha valaki mindkettőt elvégezte. A konkrét élelmiszermérnökös kérdésben tudnék segíteni.
2015. jún. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem szakiránytól függ. Ha analitikát választod, mindkettővel el tudsz helyezkedni, biomérnökkel talán pár tízezerrel többért.


Analitikus mindig kell gyógyszergyárba, minőségbiztosítóhoz.

2015. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor mindkettővel el lehet helyezkedni?

mert olyat olvastam, hogy az élelmiszermérnökök fele nem talál állást stb.. ha így van akkor inkább biomérnök, de úgy érzem, hogy jobban érdekelne az élelmiszeres..

mit gondoltok? tényleg nem sok munkahely van az élelmiszermérnökkel?

[link]

így beírva hét db állás az egész országban??!

2015. jún. 8. 14:51
 4/6 A kérdező kommentje:
légyszi segítsetek, még 1 hónapom van módosítani a sorrenden. jelenleg 1.biomérnök 2. élelmiszermérnök 3. vegyészmérnök
2015. jún. 8. 14:52
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]

így 11 db állást dobott ki.

pocsék ez az oldal alig lehet eligazodni rajta..:D

2015. jún. 8. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár régebbi a kérdés, de ha beírod a Googleba, hogy élelmiszermérnök az csalóka, nem így kell keresni. Kevés helyen keresnek kifejezetten élelmiszermérnököt, mindig azt írják, hogy "élelmiszeripari felsőfokú végzettség" "mikrobiológiai vonatkozású Bsc diploma", múltkor olyat is láttam, hogy "minden olyan diplomát elfogadunk, melyben a laborgyakorlatok száma jelentős: biológus, vegyész, gyógyszerész, élelmiszeriparhoz kötődő végzettségek". Így már kidob elég sok állást, csak nagyon mélyen kell kutakodni. Ha csak élelmiszermérnököt írsz be mindig van vagy 10 állás, ha keresgélsz akkor általában 50-60.
2015. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!