Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Élelmiszermérnökök, orvosok,...

Szintiszoli123 kérdése:

Élelmiszermérnökök, orvosok, orvostanhallgatók és egyéb hozzáértők! Biotin vs. Tojásfehérje?

Figyelt kérdés

A tojásfehérje hőkezelt állapotban abszolút nem gátolja a biotin felszívódását vagy csak kevésbé gátolja, mint nyersen?


A biotin jól csak májból, tojássárgájából és dió- ill. mogyorófélékből szívódik fel (a biotinra nagy szükségünk van, a természet mégis összerakta a tojássárgáját, mint forrást a fehérjével, mint felszívódást gátló tényezővel, ez ám a paradoxon).

Ha reggelre zabpelyhet eszek egész főtt tojással és dióval, akkor mi hasznosul a biotinból?



2014. szept. 29. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, nyersen nem engedi az avidin enzim felszívódni a biotint. Ezek tények, lehet rajta vitatkozni, hogy paradoxon, de ez a biokémiai könyvekben is így van írva.

A kígyóméreg is fehérje, még sem jó nekünk. Akkor ez is paradoxon? Vagy egyes gombákat sem ehetünk meg. Szóval a természetben előforduló növényeket, gombákat, fehérjéket bizony nem mind nekünk találták ki.

2014. szept. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A "paradoxont" csak agyfuttatásból írtam, nem kételkedem abban, hogy a tojásfehérje nyersen odaver a biotinnak és nem is készülök nyersen tojásfehérjét inni :)


Arra vagyok kíváncsi, hogy a sütéssel/főzéssel teljesen rendbe tesszük-e a tojásfehérje biotin felszívódást gátló hatását vagy jobb, ha a nem kombinálom a tojásfehérjét semmivel, amivel biotint szeretnék bevinni.

2014. szept. 29. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a hőkezeléssel már inaktív lesz az avidin, így nem lesz akadálya a biotin felszívódásának.
2014. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. szept. 30. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!