Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kitűnő angol nyelvtudással...

Anonymer kérdése:

Kitűnő angol nyelvtudással van itthon esélyem életképes fizetésre, vagy énis "menjek" a többi után?

Figyelt kérdés
Szeretem a hazámat,(annak ellenére ami van...) nehezen hagynám itt,de mivel apa leszek ha itthon nincs esélyem mennem kell!Előre is köszönök minden segítő választ!

2015. máj. 21. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ha csak nyelvtudasod van, az nem sokat er onmagaban.
2015. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

És szerinted ha kimész, ott mennyivel jobb? Elég sokan beszélik majd azt a nyelvet ott nálad magasabb szinten. Persze tudom én, hogy a mosogatófiú ott jobban él, mint itthon, de azért családot ott is nehezen alapít. Ha hiszed,ha nem, nálunk még a gyermekellátó, szociális intézmények még elég fejlettek. Sok helyen pl. nincs állami óvoda, csak nagyon kevés, iskola napközi csak fizetős, így délben el kell vinned az iskolaköteles gyereket, ha nem tudod kifizetni.

Nekem van egy ismerősöm, aki diplomával kiment takarítónőnek, a férje meg szakmunkás, de vitték a nagymamát is, mert mondta, hogy a gyereket nem tudták máshogy megoldani.

Szóval nem tudom milyen többi után akarsz menni.

Egyébként meg állj neki egy második nyelvnek, 2 nyelvvel már el lehet helyezkedni normális szakma nélkül is.

2015. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Jó angol tudassal is el lehet helyezkedni. Keress munkát.
2015. máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen végzettséged/iskolád/munkahelyi gyakorlatod van eddig?
2015. máj. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Aki felsőfokon beszél egy idegen nyelvet, az azért általában értelmesebb annál, hogy csak takarítónak vegyék fel. Irodai munkát ugyanúgy kaphatsz kint is, mint otthon, csak kint arányosan sokkal jobban megfizetik. És egyébként az a takarítói fizetés is arányaiban sokkal jobb, mint a magyar. Igen, a gyerekeket nehéz megoldani, mert nincs olyan napközi, mint Magyarországon, de cserébe itt sokkal igényesebb az oktatás, vannak normális taneszközök, nem a szülőknek kell összedobni a krétára valót, nem kell 10 kilós iskolatáskával járatni a kicsiket iskolába sok fölösleges kacattal, és nem 30 gyerek jut az óvodában egy óvónőre, hanem 10. A legtöbb kisgyerekes családnak saját bentlakásos bébiszittere van, ami itt nem számít luxusnak, meg tudják fizetni még az átlagemberek is.

De ha szeretsz Magyarországon élni, akkor először inkább próbálj otthon állást keresni. Otthon is ki lehet fogni jókat, pl. tesóm egy anglisztika diplomával kb. 200000Ft-ot keres, bár ő ért a számítógépekhez is, amiről ugyan nincs papírja, de ezzel kapcsolatos munkát végez.

2015. máj. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Egy nyelv kitűnő tudása kevés. Nekem két nyelv kitűnő tudásával ajánlottak 180 nettós állást, úgy, hogy csak érettségim van.
2015. máj. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én voltam angliában felsőfokú angollal először képzés aztán ápoló egy öregothonban. Ha az első másfél évet kibírod jó. Ha nem hazamenekülsz 200 ezer forinttal és kezdheted előröl.
2015. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van mellé egy bármilyen diplomád, akkor hamar találsz egy SSC-ben állást, nyugi. Két bölcsészdiplomával rendelkezem, ami azért nem egy karrierépítési csodafegyver, mégis 1,5 év munka meg egy előléptetés után több, mint 600k a bruttóm.
2015. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem bántásként írom, de ha jó angollal nem kapsz normális melót, az csak a saját hibád lesz..
2015. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És mihez értesz?
2015. máj. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!