Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hajón szeretnék dolgozni a...

Hajón szeretnék dolgozni a későbbiekben, felszolgáló vagy hasonló pozícióban, de mindenhol elvárás a hajós tapasztalat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha mindenhova csak úgy lehet bekerülni, ha van hajón végzett felszolgáló tapasztalatod, akkor hogy kerülhetnék be bárhova is tapasztalat nélkül, ha lehetőségem sincs kipróbálni??:S

2015. máj. 23. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal bármilyen felszolgáló tapasztalat megteszi, semmivel nem másabb egy hajón felszolgálni. Ja de, annyival hogy ott halálra dolgoztatnak majd.
2015. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még belehalni nem sok embert láttam az évek alatt. Egyébként inkbb nyelv, mint sem szaktudás kérdése (sajnos) a dolog.


Óceánon vannak assistant waiter pozíciók, amik a tapasztalat nélkülieknek szól, folyamin pedig egyre több a szakmai tapasztalatr nélküli, ember nálunk.


Nyárra is keresnek helyettesítőket most is. Próbálkozz ezeknél az irodáknál, szvsz hamarosan csöröghetnek, hogy lenne esélyed beugrani.


www.crew.hu

www.kginternational.hu

www.gmn-hungary.com


Húzd ki szeionz égégin, kvalifikációnál,ha kaarsz kérj jövőre szerződést, utána már majd "válogatsz", hogy melyik cégnél folytatod tovább, ha tetszik a dolog.

2015. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek:))
2015. jún. 1. 21:02
 4/5 anonim válasza:
én meg azt mondom, ha nincs rutinod, akkor az ICTC suliban egy tanfolyam keretében megszerezheted. A budapesti sulijuk úgy van kialakítva, mint egy hajó a bárral. Még a kávégép is ugyanolyan, mint odakint. Mind nyelvi rutint, mint hajós rutint szerezhetsz ott. ja és a nagyobb hajós cégekkel szerződésben vannak, szal kifejezetten az igényeidnek megfelelő helyre kiközvetítenek. A bizonyítványuk OKJ-s és tökéletesen elismerik odakint. Sőt, ajánlólevél.
2016. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

a páromnak volt ugyan tapasztalata, hiszen 2 évet dolgozott a jelentkezés előttig, viszont, hogy őket idézzem "nincs nagy neve az étteremnek"... -.-" pedig rendben volt a nyelvtudása is, az interjún folyékonyan elbeszélgettek hétköznapi és szakmai témákról is, csak mivel nem egy Gundel színvonalú helyen dolgozott, nem felelt meg.. vicc.. értem én, hogy egy hajón x csillag van, de miért hiszik azt, hogy a kisebb éttermekben másképp bánnak a vendégekkel? ott sem bsszák le eléjük az étlapot.. :D :S


ez volt kb. 5 éve. azóta kijutott egy ismerőse által, aki az egyik hajón főszakács-szerűség (:D), és segített neki. én 1 évvel később követtem, mint szobalány.


igazából első szempont a nyelv. meg a megjelenés.. nem kell tiptopp alkatra meg fullsminkre gondolni, hanem alap dolgok: nem koszos a körmöd alatt, nem tocsog a hajad a zsírtól, mert 5 napja nem mostad meg, ilyesmik.. legyél mosolygós, határozott, magabiztos, még akkor is, ha esetleg nem érted a kérdést. ezek a legfontosabbak, hiszen gazdag vendégekkel, mondhatni luxus körülmények között fogsz dolgozni, és őszintén, én is elvárnám, ha ilyenért fizetnék, hogy normális, kedves emberek "szolgáljanak ki". :D

a nyelvtudás inkább a vezetőség miatt fontos, hogy megértsd, mit ad ki a főnököd feladatként. a vendégekkel változó, van, aki folyékonyan beszél angolul, de vannak a francia vendégek, akik az istenért sem akarnak más nyelven megszólalni. velük nekem meggyűlt a bajom.. :D

de érdemes velük is kommunikálni, hiszen -persze vendég függő, de- minél kedvesebb, cukibb, mosolygósabb vagy, annál több a borravaló. :D

(btw, nem mindig. volt, aki egy havi fizetésmennyiséget hagyott ott, de volt olyan, aki kb. 10 centet..)

2017. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!