Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Visszafogott, szolid irodista...

Visszafogott, szolid irodista vs. Szexi, vagány csaj?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: körülbelül két éve úgymond szolidabb stílusra váltottam, sötétebb szőke haj, elegáns vagy egyszerű/visszafogott ruhák, kötött kardigán, szolid fülbevaló stb stb. Azonkívül, hogy idősebb barátom van és hozzá és az ő ismerősi köréhez is idomultam ezzel kicsit, az egyetemre is ezzel a visszafogott stílussal készültem. Na már most: egyre inkább nem érzem így jól magam. Unalmasnak érzem az egész megjelenésem. :( Túl..ártatlannak vagy nemtom hogy fogalmazzam meg. Nemsokára gyakornoknak jelentkezem és arra és irodai kukacnak ez tökéletes külső, engem viszont az foglalkoztat hogy világosabbra festetném legszívesebben a hajam, vágatnék valami szexi frufrut, egy kis fekete vagy sötét barna melírt bele, 1x-2x szoli, esetleg nyelvpiercing..Na de így felvennének irodába dolgozni??:S Ti mit tennétek? Férfiak véleményére is kíváncsi vagyok.

2015. máj. 26. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

én legutóbbi állásinterjúimra úgy mentem, hogy kilógott a vállamon a tetkó (nem direkt, csak nyár volt és kivágottabb olt kicsit a blúz) és a szemöldökpiercingem is bent volt, pedig komolyan állást akartam váltani...(szellemi munkakör, szenior pozíció)...


volt ahol megdicsérte a HRes a tetkót, volt ahol észre sem vették és volt olyan, ahol láttam, hogy nem tudja hová tenni az interjúztató a dolgot, mert alapjába véve interjúkra nem öltözök túl extrán (konkrétan volt ahová farmerben mentem mivel leöntöttem magam melóban kávéval és nem tudtam már átöltözni)...farmeros interjúról elég jó visszajelzést kaptam, de már ott láttuk, hogy nem egymást keressük


mostani helyemen egy olyan manager interjúztatott, akinek a rövidujjúból kilátszott a tetoválása - másnap aláírtam az ajánlatukat


emellett majdnem 40 vagyok


szóval a fentiekből kiindulva, nem hiszem, hogy egy hajfestés és vágás, egy kis normális bőrszín illetve egy alig észrevehető nyelvpiercing bárkiben is azt a kényszerképzetet keltené, hogy egy vagány csaj lennél ;)


sok sikert az interjúhoz!

2015. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem ügyéntéző vagy hasonló munka körbe dolgozol, akkor senkit nem érdekelnek ezek amíg nem nagyon extrém.
2015. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem gáz, hogy a külsőd határozza meg neked, ki vagy.
2015. máj. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem ez határozza meg hogy ki vagyok, látom még nincs annyira tapasztalatod irodai munkakeresésben vagy nem vagy (csinos) nő. Ráadásul ha valaki már rendelkezik 4-5 és több éves szakmai tapasztalattal az megint más, akkor el tudom képzelni, hogy a HR-es elnézi a piercinget/tetkót/ akár még a lilára festett hajat is, ha a jelentkező valóban a legjobb a többi jelentkezőhöz képest és olyan tudással rendelkezik, ami a cégnek kell. De engem be kell tanítani! Én gyakornoknak jelentkezem! Megint más szitu. A ranglétra legalján még s*gget kell nyalni és alázatosnak lenni. Passzolni kell a cég profiljába ésatöbbi. Azt nem engedhetem meg magamnak hogy ne kapjak gyakorlati helyet:(
2015. máj. 29. 08:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen érettlen kérdés. A munkahelytől függ hogy nézhetsz ki. Irodai kukacnak is felvesznek ha tele vagy varrva, na de ahhoz sokkal érettebb gondolkodás kell párosuljon. Az hogy van e fufrud és jársz e szoliba nem sok köze van a szexiséghez és munka szempontjából sem jelent semmit. Ha unod a külsőd változtass.
2015. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!