Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel és német b2...

Érettségivel és német b2 nyelvtudással milyen jól kereső munkát találhatok? Mindent elvállalnék, csak keressek jól.

Figyelt kérdés

Helyes, intelligens, sportos srác vagyok, nem tudom, hogy esetleg hostesskedni szoktak-e menni fiúk is, de azt hallottam, hogy a szebb embereket van, hogy elviszik jobb helyekre és 4 óráér kapnak 15-20 ezer ft-ot.


Van B kategóriás jogosítványom is, 2 éve vezetek minden nap, jó sofőrnek tartom magam.


Ezen felül azonban akár fizikai munkát is végeznék, akár napi 8-10 órában is, de szeretnék egy nap alatt legalább 10 ezer ft-ot keresni.


Persze szívesebben végeznék nem fizikai munkát, de ettől sem határolódok el.


Hol keressek munkát? Hol van esélye az embernek ennyit keresni?


Igazából majdnem bármilyen munkára alkalmasnak tartanám magam.


2015. máj. 27. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A "végzettséged" és a jó fizetés nem fér el egy mondatban. Gyakorlatilag érettségije és középszerű nyelvtudása gyakorlatilag minden jöttmentnek van, nem nagyon fogsz kitűnni, így a béred sem lesz magas. Érdemesebb lenne egy szakmát kitanulnod, azzal kereshetnél szépen, akár itthon, akár külföldön.
2015. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit el vagy szállva magadtól de ez mondjuk nem gond. Önbizalmat ad, az pedig jó ha van az embernek :-)

Mivel gyakorlatilag képzetlen vagy, ne számíts nagy fizetésre. Valahol 150e körül gondolom a határt, de az már iszonyatosan nagyon jó fizetés ahhoz képest, hogy mit tudsz nyújtani. Gyakorlatilag kb. napi 10 óra fizikai munkával, amihez nem kell szaktudás, egy multinál Bp-n kb. 120ezret keresnél, vidéken vagy magyar vállalkozónál pedig 80-90ezret.

2015. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oh, értem. Igazából jobbra számítottam. Havi 150 egy könnyebb munkáért megfelelne.

Igazából, az orvosi egyetemre jelentkeztem, de ha két max pontos szóbelit is csinálok, akkor is lecsúszok a tavalyi ponthatárok szerint 5-10 ponttal.


Szeretek előre gondolkodni. Ha nem vesznek fel, jövőre megpróbálnám újra, de nem akarok itthon üldögélni egy éven át...

2015. máj. 27. 13:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, nem kell otthon ülnöd... vállalj el valami melót, de ne számíts sok fizura. Én azt mondom elégedj meg 80-100ezres fizuval erre az egy évre. Illetve rosszul fogalmazok, ne elégedj meg soha a fizuddal, akarj mindig többet, de ez ne úgy legyen, hogy inkább éhezel, meg eljátszod a nagyságos urat, csak mert te havi 200-at akarsz keresni szinte nulla munkával. Legyen az, hogy elvállalsz valamit, fizet x összeget, és közben keresgélsz folyamatosan. Amennyiben többet kapnál egy másik helyen, válts. És így tovább.
2015. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Építészmérnökként 120k nettót keresek német és angol nyelvtudással + technikusi végzettséggel, vidéken.


Ha az a b2 nyelvtudás valóban tudás, én a helyedben első körben külföldi szállodáknál próbálkoznék. Ott van szállás, kaja és minimum 1200 eurós fizetés amiből 1000 eurót simán félre is lehet tenni, ha spórolsz. Utána pedig a határ a csillagos ég akár ott, akár más helyen.


Az itthoni munkavégzést szakma nélkül el kell felejteni.

2015. máj. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Én meg végzettség nélkül (ugyanúgy érettségi + nyelvvizsga) keresek 190 nettót. Na jó, vegyészmérnök BSc-m van, de ide már a végzésem előtt felvettek, és a munkának semmi köze a végzettségemhez, hanem programozok.


Aki diplomával a szakmájában 120 ezerért dolgozik, az számomra egy igazi rejtély. Tudom, hogy nehéz elhelyezkedni, na meg minden, de ez az éhbér kategória, egyszerű titkárnők keresnek ennyit. Én biztos nehezen viselném.

2015. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: Kezdőként az én szakmámban nem nagyon fizetik meg az embert. Kérdezz körbe nyugodtan, az építőiparban senki sincs túlfizetve.


A titkárnő nálunk 80 ezer nettót kap egyébként.

2015. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én meg ismerek építészeket, pályakezdők, és simán 3 kilót kapnak nettóban...
2015. máj. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ők a faxa gyerekek.
2015. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!