Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket érdemes elvégezni?

Melyiket érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy melyik a jobb mind elhelyezkedésben és mind anyagilag,a gazdelemző,állatorvos,szemorvos,hajós kapitány vagy rendőrtiszt valamelyik ágazata? Még annyi lenne a kérdésem hogy ezeket melyik egyetemen lehet elvégezni.

2015. máj. 27. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.

kb ennyi.

ne haragudj, de ha a google-t alapszinten sem tudod használni, akkor feltehetően semmi nem lesz belőled.

2015. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Képzeld utánanéztem, csak azok válaszát vártam akinek valamelyik a munkája vagy ott van ezekben a dolgokban.

Úgy látom valaki unatkozik.

2015. máj. 27. 17:30
 3/11 anonim ***** válasza:
igen persze :)
2015. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Gazdelemző... az micsoda? Nekem büfészaknak tűnik. Az állatorvos nem rossz, ha tudsz magánpraxist üzemeltetni. Hajós kapitány... no comment. A rendőrtisztire bekerülni pokoli nehéz és a fizetés sem nagy szám (viszont mivel magas itthon a korrupció, ezért megéri ha bekerülsz a buliba).


Ha van hozzá eszed, én a helyedben egy gépész, vagy villamosmérnöki képzést végeznék el. Azzal itthon és külföldön is nagyon könnyű elhelyezkedni. Ráadásul nagyon sokat lehet vele keresni.

2015. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Állatorvos, szemorvos magánpraxissal, magánklinikán... Biztos lesz munkád, a fizetés kezdetben nem olyan fényes, de határ a csillagos ég. Viszont ezeket a legnehezebb elvégezni.

Gazdasági elemző, mint közgazdász? Ezzel nehezebb elhelyezkedni, de jó helyen megfizetnek.

A rendőrök közalkalmazottak (és nem tudnak szemüvegboltban maszekolni, mint az SZTK-ból a szemorvos). De ide ahogy írták, először juss be.

A hajóskapitányt nem tudom, sétahajót, BKV hajót, kompot, teherszállítót akarsz vezetni? Ide egyetem biztos nem kell, de azzal hogy kifizeted a gondolom drága képzéseket hajókhoz, még nem biztos, hogy lesz is munkád.

2015. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A Corvinus egyetemen van egy ilyen szak hogy gazdelemző.
2015. máj. 27. 21:02
 7/11 A kérdező kommentje:
Vagy ha elvégeznék egy közgazdász szakot utána meg jogot?
2015. máj. 27. 21:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Közgazdászból sok van. Jogászból szintén. Ha szerencséd van jó melóhelyed lesz, ha nem, akkor kevésbé.

Plusz sok jogász ismerősöm a bojtárkodásért fizetést se nagyon kap, szóval ha van is hely akkor pénz nincs, az orvosi után rezidensként legalább mindenféle támogatást is kapsz (még többet is, mint ha már megvan a szakvizsgád).

Az orvosi diplomákkal biztos a munka, habár az elején nem olyan fényes fizetéssel, de ez azért nőni fog.

Szóval ezek közül szerintem elsőként az orvos/állatorvos, másodikként közgáz/gazdaság majd a jog.

Azért elég eltérő pályák hogy eldöntsd, rendőr, orvos vagy hajóskapitány akarsz inkább lenni.

2015. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor szerinted ez lenne majd a jó sorrend?

1:Állatorvos

2:Szemorvos

3:Közgazdász/Gazdelemző

4:Jog

5:Rendőrtiszti


Még gondolkodom az építész-gépész-villamosmérnökön,szerinted ez a három hanyadik legyen vagy ha nem gond akkor leírhatnád a szerinted jó sorrendet.

2015. máj. 28. 22:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Gépész és villamosmérnök az elejére, gyakorlatilag ezek a legkeresettebb szakmák az orvosi mellett. Ezek közül bármelyiket érdemes elvégezni.


Építészként Magyarországon nehéz elhelyezkedni, elég kihalásos alapon megy (régen én is gondolkoztam rajta), külföldre jó lehet - szóval ha külföldet is terveznél azon is érdemes gondolkozni, hogy az orvosi, mérnöki szakok jók kint is, de egy magyar joggal semmire sem mész.

2015. máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!