Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtagadhatom a munkát ebben...

Megtagadhatom a munkát ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan helyzet áll most fenn, hogy dolgozom egy autóalkatrészt forgalmazó és kiszállító cégnél kiszállító-értékesítő pozícióban (UNIX), és a gépkocsi nem teljesen megfelelő munkaeszköznek számít. Már egy hete szinte könyörgöm, hogy vigyük el szervízbe, mivel fék problémával küszködöm. Ez nem az első, hogy ilyen történik (nemrég a futóművel voltak gondok, akkor is 3 hónapot győzködtem a felettesem, illetve a szerelőt arról, mire végre hajlandók voltak megcsinálni). A kérdésem csak az, hogy mivel nem megfelelő munkaeszközt biztosít a cég, de a kauciót természetesen ugyanúgy vonja, mintha "új" autó lenne alattam, ilyen esetben megtagadhatom-e a munkát azzal az indokkal, hogy életem nem kockáztatva, nem ülök bele ebbe az autóba, amíg az nincs helyrehozva?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 27. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán!


szerződésedben amúgy benne vannak a feltételek, amik rád és amik a munkáltatódra vonatkoznak.


Neki kell biztosítania a megfelelő munkaeszközt és felszerelést a munka elvégzéséhez.

2015. máj. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A baj csak az, hogy munkaszerződésben nem találtam semmi ilyet a gépjárművel kapcsolatban. Viszont hallottam 1-2 fülest, hogy jogilag megtagadható ebben az esetben a munka.
2015. máj. 27. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Döntsd el: vagy dolgozol, vagy kimész forgalomba egy nem megfelelő kocsival, esetleg balesetet okozol. Akkor aztán a te felelősséged lesz, hiába hogy munkáltatóé a kocsi.
2015. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nemcsak a saját hanem mások életét is kockázatatod

Ebben az esetben megtagadhatod a munkavégzést amig nem kapsz másik autót vagy nem javitják ki a jelenlegit vagy nem oldják meg a helyzetet valahogy, addig nem vagy köteles ellátni a feladatot mivel nem tudod ellátni a feladatod

Rögzisd telefonnal videóra, hogy nem működik a fék majd ha munkügyi perre kerülne a sor akkor azt bizonyitani tudod, hogy rossz volt az autó

2015. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítéseket, és az utolsónak a jó ötletért is nagy köszönet. Ez eddig eszembe sem jutott!
2015. máj. 27. 21:30
 6/9 anonim ***** válasza:
A helyedben szólnék nekik, hogy amíg nem csináltatják meg az autót, addig csak a sajátommal vagyok hajlandó menni dolgozni, fizesse arra a benzint.
2015. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály szerint, nem megtagadhatod a munkát, janem meg KELL tagadnod a munkát, mivel másokat veszélyeztetnél

[link]

2015. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Fékhibás autóval kimenni az utcára?!

A munkáltatódnak egyenként verném ki a fogait, de Te is kapnál egy taslit, az fix. A te életed különösebben nem érdekel, de a MÁS életét ne veszélyeztesd.

2015. máj. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ott maradtál annál a mocskos cégnél?
2015. dec. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!