Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiszeretnék menni Londonba...

Kiszeretnék menni Londonba szállodai szobalánynak. Megéri?

Figyelt kérdés

A takarítással meg a fizikai munkával sosem volt gondom, azt bírom.

Viszont pár dolog miatt bizonytalan vagyok. Azt hallottam, Londonban nagyon lenézik a szobalányokat, a hierarchia legalján vannak és hozzájuk sem szólnak. Emellett vannak szállodák, ahol napi akár 22 szobát is meg kell csinálni (ami nekem csak az időkorlát miatt necces).

Meg elvileg anyagilag sem éri meg. Mennyit kereshet Londonban egy szobalány? Ha valakinek vannak tapasztalatai, megköszönném, ha megosztaná velem!



2015. máj. 29. 19:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* Ki szeretnék
2015. máj. 29. 19:57
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szobalányként valószínűleg minimálbért kapnál, ami Angliában bruttó 6.50 font óránként. Heti 40 órás munkaidővel számolva, ez durván havi 1000 fontot jelent.

Ami nagyon drága Londonban az a szállás és a közlekedés. Ha a munkahelyed tud biztosítani számodra lakhatást, akkor mindkettő meg van oldva, ha nem, akkor érdemes olyan közel költözni a munkahelyedhez, hogy gyalog vagy biciklivel is be tudj járni.

Havi 4-500 font között már lehet elég jó albérleteket találni. Van olcsóbb is, de az valószínűleg tömegnyomor lesz - én pl 320 fontért lakok ötödmagammal 3 szobában.

Tehát a fizetésed jelentős részét elviszi majd az albérlet, DE még így is meg tudsz spórolni havonta annyi pénzt, mint amennyit otthon 2-3 hónap alatt keresnél meg hasonló munkakörben.


Hogy mennyire nézik le a szobalányokat, azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom. Gondolom szállodája válogatja - biztos van olyan hely, ahol nem kezelnek rongyként.


Lehet, hogy érdemes lenne vidéki szállodákat is megpályázni, lakhatás szempontjából jobban megérné.

2015. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
63%

Nagyon köszönöm a hasznos információkat, ment a zöld! :)

Szóval te Londonban élsz? Mennyire igaz, hogy a britek elég...hogy is mondjam...züllöttek/erkölcstelenek (cigi,drog,alkohol,szex,bulik minden mennyiségben)? Tényleg egy fertő ilyen szempontból Anglia?

2015. máj. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi, az előző én voltam :)
2015. máj. 29. 22:25
 5/14 anonim válasza:
73%
Állítólag a tinik nagyon durvák ott.
2015. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai életben nem vagyok otthon, mert csak néhány hónapja élek itt, és nem azért jöttem ki, hogy minden pénzemet piára költsem - a minimálbérnek ugyanis elég hamar a seggére lehet verni, ha azt veszed, hogy 4 font a pubban egy korsó sör :P


Nem hiszem, hogy az itteniek sokkal züllöttebbek lennének, mint a magyar fiatalok :)

London inkább olyan szempontból "fertő", hogy majdnem mindenki bevándorló :D

Több magyarral találkoztam itt, mint angollal. Szóval ha nyelvgyakorlás céljából jönnél, akkor is inkább egy másik várost javasolnék, itt csak a pakisztáni akcentust lehet eltanulni a helyiektől :P

2015. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én néhány hónapja jöttem át Angliába, Londonba. Önéletrajzzal a kezembe bementem hotelekbe munkát keresni. 1 hét múlva már kezdhettem is mint szobalány. Én részmunkaidős voltam, de sajnos nem kaptam meg a minimálbért hanem egy szoba után 1,5£-ot. Az nagyon kevés! Ráadásul a nyelvet se tudtam gyakorolni. Nekem nem érte meg. De állítólag van olyan lehetőség és sokan élnek is vele hogy kérhetsz fizetés kiegészítést. Ezt azoknak adják akiknek minimál alatt van a jövedelmük pl. mert párt-timeba dolgoznak vagy más okból és akkor kiegészítik neked a minimálra. Én ezt nem vehetem igénybe mert ehhez nézik az egy háztartásban élők összes jovedelmét és a férjem is dolgozik.
2015. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De az igaz, hogy könnyebben/gyakrabban nyúlnak ott drogokhoz?


Utolsó, még mindig kint vagy? Napi hány szobát kellett megcsinálnod? Milyenek voltak kint veled? Általában milyen az emberek?

A szálloda ahol dolgoztál, biztosított (volna) szállást?

2015. máj. 30. 22:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg drogos van Londonban, de én nem foglalkozom velük, mindenki azt csinál amit akar, nekem ez sosem volt kísértés.

Kb 15-24 szoba volt egy nap. Én elég sokáig csináltam, egy 6 órát eltartott nálam mire befejeztem, de időkorlát nem volt.

Amúgy az emberekkel nincs gond ha kikerülöd a sok züllöttet, a helyiek nagyon barátságosak, szeretik a dolgos fehér bevándorlókat.

2015. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, még kint vagyok, és ha úgy jönnek össze a dolgok, szeretnék is kint maradni. Szállást az a hotel nem biztosított, de szerintem van olyan amelyik igen. Viszont egyszer párommal jelentkezünk bentlakásos munkára egy családhoz (házvezetőnő, komornyik) és minket választottválasztottak, csak végül nem vállaltuk el, mert nem voltak szimpatikusak, a férfi arab volt..
2015. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!