Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy férfiként...

Miért van az, hogy férfiként nem lehetek titkárnő?

Figyelt kérdés
A nemek szerinti diszkriminációt nem bünteti a törvény?

2015. jún. 6. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként titkár lehetsz...
2015. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Doktornő, ápolónő, ügyvédnő sem lehetsz, de lehetsz doktor úr, ápoló úr, és ügyvéd úr :)


Egyébként nálunk asszisztensnek nevezik a "titkárnőket", és van közöttük férfi is, sőt az állás is eleve ilyen néven van kiírva.


A legtöbb komoly cég manapság elve nem titkárnőként hirdeti a pozit, előző munkahelyeimen is asszisztenst, adminisztratív munkatársat, irodavezetőt vagy titkárság vezetőt kerestünk ilyenkor (ez utóbbi kettőnél sokan azt hiszik, hogy valami főnöki posztról van szó, pedig sokszor csak a titkárnőt/titkárt nevezik így).

2015. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne lehetnél? Mármint titkár, nem titkárnő. Én egyébként titkárnő vagyok és sok férfit ismerek, aki titkárságon dolgozik vagy pedig személyi asszisztensként.
2015. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi itt a lényeg? NŐ akarsz lenni, vagy titkár?
2015. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy csomó lánytól hallottam, hogy hátrányban vannak ezen a területen, mert nem elég dekoratívak és titkárnőnek általában bögyös macákat vesznek fel. Nade mit szóljak én?
2015. jún. 6. 13:03
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, kétféle cég van.


Az egyik, ahol titkárnőnek bögyös macákat vesznek fel, a másik, ahol a tapasztalat, a nyelvtudás, az agilitás számít. Ahol én eddig dolgoztam, ott mondjuk 70%-ban az asszisztensek inkább 4

2015. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kétféle cég van.


Az egyik, ahol titkárnőnek bögyös macákat vesznek fel, a másik, ahol a tapasztalat, a nyelvtudás, az agilitás számít. Ahol én eddig dolgoztam, ott mondjuk 70%-ban az asszisztensek inkább 40 körül voltak, mint a dögös maca kategória, de nem állítom, hogy nem találkoztam a jelenséggel komoly cégeknél (a kis kft-k általában mások, ott ritkán a szakértelem az egyetlen válogatási szempont).


Pár megjegyzésem azért van:

- az, hogy a nő ismerőseid szerint azért nem vették őket fel, mert nem elég bögyösek hülyeség, persze, akad ilyen cég, de ez inkább csak hárítás, hogy legyen mire kenni a sikertelenséget (azt ugye senki nem mondja, hogy a nyelvtudásával vagy az office ismeretével van a gond, és azért nem talál munkát).

- akarsz olyan cégnél, olyan poziban dolgozni, ahova azért vesznek fel dögös macákat, hogy legyen kikkel szórakozni? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Jó, hogy nem azon nyafogsz, hogy nem mehetsz prostinak.

2015. jún. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pereld be a jóistent, hogy nem menstruálhatsz. Kicsesztek veled!
2015. jún. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!