Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként érdemes egy...

Pályakezdőként érdemes egy nagyon rossz állásajánlatot elfogadni egy nagyon jó cégnél? Hosszútávon mindenképp ennél a cégnél szeretnék dolgozni.

Figyelt kérdés
A munka amit ajánlottak egyáltalán nem érdekel, hatalmas visszalépés lenne MSc-s diplomával, felsőfokú, aktív angol nyelvtudással. Gyakori éjszakázások, kiemelten stresszes feladatkör, havi nettó 160 ezerért,az elején 3 hónapos fizetett tanfolyam. Érdemes belefogni, hátha így cégen belülről oda tudok kerülni ami igazán érdekel? Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 9. 21:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Arról nem beszéltél velük, hogy olyan feladatkörbe nem keresnek -e véletlenül valakit, ami téged érdekel?
2015. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Voltam interjún, a csoportvezető azt mondta felvesz, de a HR befagyasztotta a pozíciót, mivel nincs rá keret. Abban maradtunk hogyha lesz betölthető állás azonnal szól. Ez két hónapja volt.
2015. jún. 9. 21:54
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Igen, erdemes.
2015. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Ne Menj! Belülről nehezebben tudsz előrébb lépni, mint kívülről bekerülni.
2015. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Cége válogatja, nálunk belülről könnyebb máshova mozogni, mint kívülről! (multi)


Én azt mondom, hogy menj! Pályakezdőként ha nem valami extra keresett szakmád van, akkor a legfontosabb az 1-1.5-2 év gyakorlat. Ha már van 1.5 év gyakorlatod, akkor sokkal könnyebben mozdulsz máshova

2015. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"Voltam interjún, a csoportvezető azt mondta felvesz, de a HR befagyasztotta a pozíciót, mivel nincs rá keret. Abban maradtunk hogyha lesz betölthető állás azonnal szól. Ez két hónapja volt."


Életem során 2 alkalommal jártam ugyanígy. Mindkét alkalom nagy nevű cégnél történt, és mindkét alkalom után a mai napig várom, hogy szóljanak, hogy mikor szabadul fel a befagyasztott headcount.


Ha jól emlékszem az utolsó 3 éve volt :)


Szóval ezzel nagyon ne számolj, ha mégis hívnak az mázli, de kezdj el ezerrel keresni.

2015. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Hát ez messze nem olyan rossz, mint a legtöbb ember végleges munkahelye...
2015. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%

"Hosszútávon mindenképp ennél a cégnél szeretnék dolgozni."


Cegen belul nemigen jellemzo komolyabb fizetesemeles, ehhez ceget kell valtani, de nem tudom elkepzelni, hogy miert akarna barki is hosszutavon MINDENKEPPEN egy bizonyos cegnel dolgozni, enyhe naivitast erzek.


"A munka amit ajánlottak egyáltalán nem érdekel, hatalmas visszalépés lenne MSc-s diplomával, felsőfokú, aktív angol nyelvtudással."


Visszalepes mihez kepest, mar dolgozol, van egy jo allasod, vagy a diplomas semmitteveshez kepest lenne visszalepes?

2015. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
multiknál cégen belül meg lehet csípni olyan állásokat, amiket egyébként nem is hirdetnek, más országokba településsel is, ha erre vágysz. ha nincs jobb, vágj bele, a munkatapasztalat sokat számít, ha nagyon sz@r, legfeljebb otthagyod
2015. jún. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Naivsággal kapcsolatban azt hiszem igazad van, de jelenleg úgy látom ezen a területen ez a cég a legizgalmasabb, legjobb hely ma az országban.


Visszalépésnek érzem, mert benne van a munkaköri leírásban, hogy érettségi az elvárt követelmény, illetve a nyelvtudásom is majdhogynem felesleges.

2015. jún. 9. 23:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!