Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kontrolling állás hirdetéssel...

Kontrolling állás hirdetéssel kapcsolatban segítség?

Figyelt kérdés

Gazdasági végzettségem van és ilyen területen keresek állást.

Találtam egy junior kontroller álláshirdetést a K&H-nál.

Kontrolling állások nem csak gazdasági végzettséggel rendelkezőknek vannak meghirdetve, hanem néha mérnöki/műszaki vagy informatikai területen is.


A hirdetésben van egy ilyen rész:

"• a biztosító költség-kontrolling rendszerének működtetése, fejlesztése,

• a biztosító költségvetés-felelősi rendszerének folyamatos működtetése,"

Ez elbizonytalanított,hogy gazdasági vagy informatikai végezttségűeknek van meghirdetve, mert nem tudom,h az idézett rész vmilyen informatikai rendszert takar-e.

Elvárásnál annyi szerepel erre vonatkozóan,hogy szakirányú felsőfokú végzettség, és számítástechnikai ismeretek. Tehát semmi extra sincs kiemelve.


Szóval szerintetek ez inkább gazdasági vagy informatikai munkakör? Szerintem gazdasági.


(a teljes hirdetés: [link]


2015. jún. 13. 14:00
 1/6 A kérdező kommentje:
A zárójel elrontotta a linket, itt a jó: [link]
2015. jún. 13. 14:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából egyik sem, vagyis mindkettő :)


Bár cégenként változik, hogy pontosan milyen típusúak is a feladatok, de gyakorlatilag a legtöbb műszaki vagy gazdasági végzettségű ember képes ellátni. Rengeteg riportolás van, számolni tudni kell, viszont nincs mély specifikus közgáz ismeretekre szükség, ebben pedig az IT-sok, vagy más műszaki végzettségűek is jók. Ilyen szempontból a jó kontrollernek inkább jó alap képességekre van szükségük, barátságban kell lenni a számokkal, nem árt ha kicsit belelátnak az adott területbe is. IT oldalról semmiképpen nem üzemeltetni vagy programozni kell ezeket a rendszereket, viszont mindenféle elemzések/kimutatások/lekérdezések vannak, tehát jónak kell lenned pl excel/access használatában, nem haszontalan, ha láttál már SQL-t, sokszor kell kérni valamit mondjuk adatbányászoktól, ilyenkor nem rossz, ha szót értesz velük.



Nálunk pl ha belső álláspályázat van nem humán terület kontrolleri posztjára, akkor mindig úgy van meghirdetve, hogy az adott területen dolgozó emberek és a közgazdászok is megfelelnek.

2015. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Számokkal nincs bajom, kimondottan szeretek számolni, meg az Excel is sztem elég jól megy, szint makrókon kívül minden. Meg főiskolán tananyag része volt pl. az SAP, SPSS és SAS programok, így az adatbányászat is, de persze nem merültünk el benne nagyon, viszont jó voltam belőlük.

Gondoltam,h kell hozzá informatika, de mivel úgy írták a hirdetésben,h "számítástechnikai ismeretek", és az előnyökhöz nem írták oda,h pl. SQL, ezért is kérdeztem. Mert az eddigi K&H-s hirdetéseknél amiket láttam, mindig odaírták, de ehhez nem.


Köszönöm a választ!

2015. jún. 13. 14:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk az említett SQL-t még sosem láttam, csak hallottam róla,h van olyan :D -.-
2015. jún. 13. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nyugodtan add be, csak elmondtam, hogy miért szoktak az IT-sek is jók lenni ebben.
2015. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az excel gyártás annyira nem jó meló
2015. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!