Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért titkolóznak annyira a...

Miért titkolóznak annyira a HR-esek az általuk hirdetett állásajánlatokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem tudom Ti hogy vagytok vele de nekem a tököm tele van az olyan HR-esek által feltett álláshirdetésekkel, amiben se a cég nevét, sok esetben még a munkavégzés helyét sem közlik! Persze gondolom, hogy ha nem rajtuk keresztül jelentkeznek az állásra, akkor ők nem kapnak semmit, de akkor is ez egy pofátlanság! Egyáltalán miért fizet bármely cég is egy HR-esnek azért, hogy feltegyen az apróra egy álláshirdetést, mikor azt bárki a cégtől megtudná tenni? Hogy jelentkezzen az ember úgy egy állásajánlatra, ha még azt se tudja, hogy akar-e annál a cégnél dolgozni (aminek a nevét és helyét sem tudja) vagy sem?

2014. dec. 11. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy ne tudd kikerülni őket.

Ők ebből élnek, a cégek megbízzák őket, hogy keressenek jó embert a nyiott pozíciókra. Azért a hirdetésekben a munkavégzés helye szerepelni szokott (leglább város szinten), onnan már el tudod dönteni, hogy pályázol-e. Ők egy szűrő. A céghez csak olyankat küldenek, akiket ők egy interjú után alkalmasnak találnak a pozícióra. Az interjún meg úgyis megmondanak mindent.

2014. dec. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gondoltam. Ez az, hogy csak város szinten. Budapest mondjuk eléggé nagy város és ha valakinek nincs kocsija, akkor eléggé gáz akár több mint 1 órát buszozni, metrózni stb. Így csak az ember idejét vesztegetik az interjúval. Azért menjen be az ember az ő interjújukra, hogy utána megmondja mégsem kell az állás, mert túl messze van? Vagy esetleg, "bocs pont onnan rúgtak ki?" :D

A másik meg, ez komoly, hogy olyan HR-esek interjúztatnak, akiknek halvány lila gőzük sincs az adott szakmához? Amúgy miket kérdez egy HR-es az interjún?: "Miért szeretnél ott dolgozni?" Mikor azt se tudod, hogy hol? :) Nevetséges az egész. Sokkal hamarabb talál munkaerőt egy cég, ha saját maga tesz fel hirdetést...

2014. dec. 11. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Komoly fejvadászcég ügyintézője nem csak sima HR-es, hanem mellette mérnök, közgazdász, vagy bármi más, ami a saját szakterületére nézve szükséges. És mint mondtam, megtudod a cég nevét az interjún, de nincsenek is olyan kérdések, hogy miért szeretnél ott dolgozni, szakmai kérdésekről van szó, hogy megfelelsz-e, hiszen ők ebből élnek, a cégek fizetnek nekik a talált emberek után.

Valószínűleg nem voltál még komoly fejvadásznál ezek szerint.

2014. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

ez egy vicc!

próbamunkára mentem volna rajtuk keresztül egy céghez, még a cég nevét se akarták megmondani :-)

2014. dec. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De miért tesztelgetik az embert, ha utána meg kiderül, hogy nem is akar ott dolgozni? Időrablás az egész!

Profession.hu-n szoktak írogatni ilyen tanácsokat a pályázással kapcsolatban, hogy először ismerjük meg a céget, és ha ott szeretnénk dolgozni, akkor majd az interjún tudjunk jó kérdéseket feltenni. A vicc az, hogy ezeket a cikkeket is általában HR-esek írják, akik nem adják meg a cég adatait.:D

Én beszüntetném az összes HR-es céget. Bár kell munka a "másra nem jó" embereknek is...


párjaagalamboknakvan:

Erről beszélek.:)

2014. dec. 11. 16:51
 6/7 anonim válasza:
100%

Áh, soha ne menj el ügynökséges bohóc-interjúra, ha kicsit is komolyan veszed magad (vagy ha el akarod adni, hogy érdemes téged komolyan venni).


Amgy a nagy titkolózás ellenére néha nagyon könnyű őket megkerülni, buta mind mint a szar, ezért lett munakközvetítő.

2014. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja hallod,én amikor állást kerestem biológusként némelyik az se tudta az mi.Én világosítottam fel,hogy nem az nem a "kémcsőmosogató kislány" amit ti kerestek(mután az nagynehezen kiderült a telefonbeszélgetésből),hanem egy 5 éves egyetem,és kutatói végzettség...De legalább ezek utánn kezdett derengeni neki,miért csapták rá az emberek a telefont a minimálbér közeli "versenyképes" fiztés hallatán...
2014. dec. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!